Pasaulyje

2017.01.23 21:27

Pirmoji taikos Sirijoje derybų diena baigėsi be proveržio

BNS 2017.01.23 21:27

Kazachstano sostinėje Astanoje pirmadienį vykusių netiesioginių derybų tarp Sirijos sukilėlių ir Basharo al-Assado režimo pirmoji diena baigėsi be akivaizdaus proveržio, naujienų agentūrai AFP pranešė šaltiniai.

„Mūsų delegacijos susitikimai šiai dienai yra baigti“, – sakė vienas asmuo, artimas valdančiajam režimui.

Tuo tarpu sukilėlių atstovas Yehya al-Aridi anksčiau irgi sakė žurnalistams, kad opozicijos susitikimai šiandien taip pat užbaigti.

Derybas pasveikino visos į karą įsitraukusios šalys, tačiau konfliktuojančios pusės į Kazachstaną atvyko turėdamos gana skirtingų idėjų.

Kazachstano užsienio reikalų ministro pavaduotojas Romanas Vasilenka žurnalistams pirmadienio rytą sakė, kad dėl derybų formato vis dar tebebuvo diskutuojama.

Sukilėlių grupuotės nurodė, kad susitikime bus koncentruojamasi į paramą trapioms visoje šalyje galiojančioms paliauboms, kurios buvo pasiektos praėjusį mėnesį tarpininkaujant opozicijos sąjungininkei Turkijai ir režimo rėmėjai Rusijai.

Tačiau B. al-Assadas reikalauja, kad sukilėliai sudėtų ginklus mainais į amnestijos susitarimą, ir paragino siekti „išsamaus“ politinio sprendimo konfliktui, kuris pareikalavo per 310 tūkst. gyvybių ir privertė iš šalies pasitraukti daugiau kaip pusę gyventojų.

Turkijos, Rusijos ir Irano organizuojamos derybos vyksta režimo pajėgoms prieš mėnesį atsikovojus sukilėlių kontroliuotas Alepo miesto teritorijas ir pasiekus didžiausią savo pergalę nuo karo pradžios 2011 m.