Pasaulyje

2017.01.23 11:00

D. Trumpas žada per 10 metų sukurti 25 mln. darbo vietų

BNS 2017.01.23 11:00

Naujasis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas žada per dešimtmetį sukurti 25 mln. darbo vietų ir sumažinti mokestinę naštą eiliniams amerikiečiams ir smulkiajam verslui.

„Tam, kad sugrąžintų ekonomiką į vėžes, prezidentas D. Trumpas sukūrė drąsų planą per artimiausią dešimtmetį sukurti 25 mln. naujų darbo vietų ir sugrąžinti ekonomikai metinį 4 proc. augimo tempą“, – nurodoma Baltųjų rūmų interneto svetainėje skiltyje „Užduotys“ paskelbtame pranešime.

Jame taip pat sakoma, kad naujoji JAV administracija ketina įgyvendinti mokesčių reformą, kad „padėtų amerikiečiams darbuotojams ir įmonėms išsaugoti daugiau jų darbu uždirbtų dolerių“.

„Prezidento planas leis sumažinti mokestinę naštą amerikiečiams, kalbant apie kiekvieną mokestį, supaprastinti mokesčių kodeksą ir sumažinti pelno mokestį JAV, kuris yra didžiausias pasaulyje“,– nurodoma dokumente.

Be to, D. Trumpo administracija ketina mažinti kliūtis smulkiajam verslui, nes „vien tik 2015 metais federalinis reguliavimas Amerikos ekonomikai kainavo daugiau nei 2 trln. JAV dolerių“.

Būtent todėl D. Trumpas ketina įvesti naujų federalinių normatyvinių aktų draudimą, sakoma dokumente.