Pasaulyje

2017.01.22 16:15

D. Trumpas pareiškė pasitikėjimą JAV žvalgyba

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA2017.01.22 16:15

Šeštadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas apsilankė Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) būstinėje ir pareiškė paramą jos pareigūnams.

JAV prezidentas susilaukė kritikos už tai, kad kalbėdamas prie žuvusiems CŽA agentams pagerbti skirtos atminimo sienos dar kartą užsipuolė žiniasklaidą. Tačiau D. Trumpas neužsiminė apie anksčiau žvalgybos agentūroms pareikštą kritiką. Jos tvirtino, kad Rusija kišosi į JAV prezidento rinkimus ir padėjo D. Trumpui nugalėti rinkimuose.

„Nėra jokio kito žmogaus, kuris labiau nei Donaldas Trumpas pasitikėtų žvalgybos bendruomene ir CŽA“, – sakė JAV prezidentas D. Trumpas bei kaltino žiniasklaidą bandymu kurstyti nesantaiką.

Po susitikimo su CŽA vadovybe D. Trumpas teigė, kad JAV pastangos kovoti su terorizmu buvo „prislopintos“. Jis pažymėjo, kad terorizmo grėsmė pasiekė „nematytą blogio lygį“.

JAV prezidentas taip pat apkaltino žiniasklaidą pateikus neteisingus duomenis apie tai, kiek žmonių stebėjo jo inauguraciją Vašingtone. Nors aukščiausi CŽA vadovai tylomis sutiko tokius D. Trumpo teiginius, tačiau pasigirdo pritariamieji šūksniai iš 400 darbuotojų, klausiusių prezidento kalbos.

Tuo metu buvęs CŽA direktorius Johnas Brennanas tikino esąs nuliūdęs bei pasipiktinęs tuo, kad D. Trumpas aukštino save stovėdamas priešais žuvusių CŽA agentų atminimo sieną ir dėl to turėtų jausti gėdą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt