Pasaulyje

2017.01.21 17:47

Europos politikai įvertino būsimą D. Trumpo politiką

Protestuotojai įvairiose Europos šalyse negailėjo niuksų Donaldui Trumpui, vadindami naująjį Amerikos prezidentą bauginamu, „žmonijos gėda“. Europos politikų nuomonės apie galimus D. Trumpo prezidentavimo ypatumus ir jo inauguracijos kalbą – gerokai nuosaikesnės.

Naujajam Amerikos prezidentui pareiškus, kad nuo šiol tik Amerika bus pirmiausia, Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis sako, kad Europa turi dar sykį pagalvoti apie savo stiprybę ir dar aktyviau ginti savo interesus.

„Turime rimtai vertinti šį vyrą. Tai, ką jis kalba nėra taip jau blogai, palaukime. Nereikia nei būti nuolankiems ar išsigąsti. Pamoka Europai – turime būti solidarūs, aiškiai apibrėžti savo interesus ir jų siekti. Tai mūsų vienintelis šansas, ir mes jį turime. Nesame silpna šalis, nesame silpnas žemynas, turime nepamiršti, kad Donaldas Trumpas pretenduoja atstovauti visiems amerikiečiams, nors negavo pusės rinkėjų paramos, tapo prezidentu dėl Amerikos rinkimų sistemos, o ne todėl, kad už jį balsavo dauguma amerikiečių“, – priminė Vokietijos vicekancleris ir ekonomikos ministras S. Gabrielis.

Buvęs Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas sakė, kad „turime rodyti Jungtinių Valstijų prezidentui pagarbą,  o jis savo ruožtu turi pagarbiai elgtis su savo partneriais.“

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas pabrėžė džiaugsmą dėl Didžiosios Britanijos ir JAV laukiančių naujovių. „Naujasis Amerikos prezidentas sakė, kad Britanija bus pirma, su kuria pasirašys naują prekybos sutartį, tai labai puikiu ir svarbu, kad jis ketina tai padaryti kuo greičiau. Labai tikiuosi, kad tai bus padaryta netrukus po to, kai Britanija paliks Europos Sąjungą, tai būtų puiku. Jungtinės Karalystės dar laukia dideli darbai, bet turime priežasčių būti optimistais“, – sakė B. Johnsonas.