Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.21 11:49

Sirijoje per JAV antskrydį nukauta per 100 „al Qaeda“ kovotojų

BNS 2017.01.21 11:49

Šiaurės vakarų Sirijoje daugiau kaip 100 tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojų žuvo per JAV aviacijos antskrydį prieš ekstremistų mokymo stovyklą, penktadienį pranešė Pentagonas.

JAV aviacija smogė stovyklai sukilėlių ir džihadistų nuo 2013 metų kontroliuojamoje Idlibo provincijoje ketvirtadienį, pranešė Pentagono atstovas laivyno kapitonas Jeffas Davisas.

„Šios mokymų stovyklos sunaikinimas nutraukė mokymo operacijas ir atgraso griežtosios linijos islamistų ir Sirijos opozicines grupuotes jungtis prie „al Qaeda“ ar bendradarbiauti su ja mūšio lauke“, – nurodė J. Davisas.

Nuo sausio 1 dienos JAV aviacijos ir bepiločių skraidyklių smūgiai nukovė daugiau kaip 150 „al Qaeda“ kovotojų, sakė Pentagono atstovas. Pasak jo, tarp jų buvo ir Mohammadas Habibas Boussadounas al Tunisi, „operacijų užsienyje vadeiva“ Sirijoje.

„Šie smūgiai, atlikti vienas po kito, sumažino „al Qaeda“ pajėgumus, susilpnino jų ryžtą ir sukėlė sumaištį jų gretose“, – pabrėžė J. Davisas.

JAV vadovaujama koalicija atakuoja „Islamo valstybės“ džihadistų taikinius Sirijoje. Tačiau ji taip pat puola ir „al Qaeda“ lyderius bei kovotojus iš kitų grupuočių, įskaitant „Fateh al Sham Front“, buvusį „al Qaeda“ padalinį, kuris anksčiau vadinosi „al Nusra Front“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi