Pasaulyje

2017.01.21 11:37

Pirmieji D. Trumpo kaip prezidento darbai: „Obamacare“ atšaukimas ir apsilankymas CŽA

Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pradeda pirmąją dieną jau kaip 45-asis šalies vadovas. Penktadienį po priesaikos jis jau pasirašė pirmuosius dekretus. Vienu jų milijardierius nurodė palengvinti Baracko Obamos sveikatos draudimo įstatymo, vadinamo  „Obamacare“, ekonominę naštą, kol įstatymas palaipsniui bus visai atšauktas.

Šeštadienį D. Trumpas turėtų apsilankyti ir Centrinės žvalgybos agentūroje, kurią pats ne kartą kritikavo. 70-ies respublikonas dalyvaus mišiose Vašingtono nacionalinėje katedroje, kurias aukos skirtingų konfesijų dvasininkai.

Penktadienį po priesaikos savo kalboje Amerikai didybę grąžinti žadėjęs D. Trumpas susiduria ir besitęsiančiais protestais. Jų visoje šalyje planuojama per pusantro šimto.

Didžiausio protesto laukiama sostinėje Vašingtone. Čia  į vadinamąjį „Moterų maršą“ turėtų susirinkti apie 200 tūkstančių žmonių. Kviečiami visi, norintys atkreipti dėmesį į socialinį teisingumą, žmogaus teises, klimato kaitą, imigraciją, sveikatos apsaugą. Tai temos, kurias komentuodamas dar prieš prisiekdamas 70-metis milijardierius sulaukė kritikos.

Tačiau inauguracinėje kalboje jis žadėjo rūpintis visais amerikiečiais iki paskutinio atodūsio ir kurti naujas darbo vietas. Jam žengus į postą, jau jo vadovaujami Baltieji Rūmai išplatino ir pirmąjį pranešimą, kad D. Trumpas atkurs Amerikos karinę ir sustiprins priešraketinės gynybos pajėgumus, o pagrindinis tikslas bus sutriuškinti vadinamąją „Islamo valstybę“.

Pranešime nurodoma, kad kariuomenei bus skirta tiek pinigų, kiek reikės, nes negalima leisti kitoms šalims pralenkti Amerikos karinės galios.

Tarp svarbiausių tikslų nurodomas ir kibernetinės gynybos stiprinimas.