Pasaulyje

2017.01.21 09:58

Vokietijoje renkasi Europos nacionalistai

Vida Kaluza, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.01.21 09:58

Europos nacionalistai renkasi į sąskrydį Vakarų Vokietijos mieste Koblence. Čia atvyksta Prancūzijos Nacionalinio fronto lyderė ir kandidatė į prezidentus Marine Le Pen, Nyderlandų nacionalistų vadovas Geertas Wildersas ir kiti.

Dieną po Donaldo Trumpo inauguracijos Vašingtone vyksiantį sąskrydį organizatoriai vadina „aukščiausių Europos politikų susitikimu, politikų, kurie šiemet perims vyriausybės vairą savo šalyse.“

Tačiau ne tik Europos nacionalistų podiume sėdės žymūs politikai. Kur kas daugiau jų bus galima sutikti kitoje barikadų pusėje. Į protesto akcijas prieš dešiniuosius Koblence atvyksta Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis, Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas bei kiti. J. Asselbornas sakė atvyksiąs kovoti už XXI, o ne XIX amžiaus Europą.

Europos nacionalistų susitikimo išvakarėse Holokausto aukų palikuonys paragino užtverti kelią sugrįžtančiam fašizmui. Koblence vyks didžiulė demonstracija prieš nacionalistus, kurių pagrindinis tikslas yra panaikinti Europos Sąjungą.

Žiniasklaidos atstovų pasipiktinimo sulaukė tai, jog dėl ankstesnių kritiškų pranešimų į nacionalistų suvažiavimą akreditacijų negavo Vokietijos visuomeninių transliuotojų žurnalistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.