Pasaulyje

2017.01.20 16:52

D. Trumpo inauguracijos renginiai prasidėjo pamaldomis bažnyčioje

BNS2017.01.20 16:52

Likus kelioms valandoms iki prisaikdinimo, išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį dalyvavo pirmajame iš daugybės jo inauguracijai skirtų renginių – pamaldose vos už kelių žingsnių nuo Baltųjų rūmų esančioje Šv. Jono episkopalinėje bažnyčioje.

Į bažnyčią D. Trumpas atvyko su žmona Melania ir suaugusiais vaikais; pamaldos truks apie valandą. Pamokslą sakė pietinių baptistų pastorius Robertas Jeffressas, sulaukęs griežtos kritikos už kurstytojiškas pastabas apie musulmonus, mormonus, katalikus ir gėjus.

R. Jeffressas, vadovaujantis Pirmajai baptistų bažnyčiai Dalase, kartą apkaltino prezidentą Baracką Obamą, kad šis „praskynęs kelią“ Antikristui; be to pastorius islamą pavadino „blogio religija“.

Po mišių numatyta, kad prezidentas B. Obama ir pirmoji ponia Michelle Obama sutiks D. Trumpą ir jo žmoną Melanią Baltuosiuose rūmuose ir drauge išgers arbatos.

Tuomet abi poros vienu kortežu važiuos apie keturis kilometrus Pensilvanijos prospektu į Kapitolijų, prie kurio vėliau vyks D. Trumpo prisaikdinimo ceremonija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.