Pasaulyje

2017.01.19 20:25

Pentagonas: per JAV antskrydžius Libijoje nukauta daugiau kaip 80 IS kovotojų

ELTA2017.01.19 20:25

Per JAV aviacijos antskrydžius ekstremistų rengimo stovyklose Libijoje buvo nukauta daugiau kaip 80 grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų. Keli iš jų esą dalyvavo planuojant išpuolius Europoje, ketvirtadienį teigė Pentagono vadovas Ashtonas Carteris, praneša naujienų agentūra AFP.

„Jie tikrai buvo tie žmonės, kurie aktyviai planavo operacijas Europoje ir, gali būti, kad turėjo sąsajų su Europoje jau įvykdytais išpuoliais“, – paskutinę dieną šiame poste sakė A. Carteris.

Pasak JAV gynybos ministerijos atstovo, trečiadienio vakarą „B-2“ tipo nematomi bombonešiai atakavo ekstremistų stovyklas netoli buvusio IS bastiono Sirto.

Sirtas buvo paskutinioji didesnė IS kontroliuojama teritorija Libijoje. Vyriausybei ištikimos pajėgos gegužę pradėjo puolimą miestui atsikovoti ir gruodį oficialiai paskelbė apie miesto „išlaisvinimą“. Vyriausybinius dalinius rėmė JAV pajėgos. Savo operaciją Sirte ir aplink jį JAV gruodį paskelbė baigta.

Džihadistai 2014 metais įsitvirtino ilgamečio diktatoriaus Muammaro al-Gaddafi gimtajame mieste ir prieš metus visiškai perėmė jo kontrolę. Tą padaryti IS pavyko pasinaudojus chaosu, įsivyravusiu Libijoje po M. al- Gaddafi nuvertimo ir jo mirties 2011-ųjų rudenį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.