Pasaulyje

2017.01.19 13:28

Irane sugriuvo užsiliepsnojęs aukštuminis pastatas

BNS2017.01.19 13:28

Teherane ketvirtadienį užsiliepsnojus ir sugriuvus istoriniam aukštuminiam pastatui žuvo mažiausiai 30 ugniagesių, o dar apie 75 buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Nelaimė įvyko 17 aukštų pastate „Plasco“, stovėjusiame Irano sostinės centre, į šiaurę nuo didelio turgaus..

Valstybinė televizija „Press TV“ paskelbė apie ugniagesių žūtį, bet savo šaltinių neįvardijo. Viena vietos televizija taip pat paskelbė, kad per šį incidentą nukentėjo apie 30 civilių, o valstybinė naujienų agentūra IRNA informavo, kad buvo sužeisti 45 ugniagesiai.

Pastate, iškilusiame 7-o dešimtmečio pradžioje, veikė prekybos centras ir siuvyklos. Prieš griūtį policija tramdė parduotuvių savininkus ir kitus žmones, norėjusius prasiveržti vidun susirinkti brangių daiktų.

„Plasco“ pastatas, kuris yra seniausias Irano aukštuminis statinys, sugriuvo praėjus kelioms valandoms po to, kai jo viršutinius aukštus apėmė gaisras. Dramatiškame televizijos reportaže buvo matomos per langus besiveržiančios liepsnos, o vėliau buvo parodyta, kaip pastatas sugriuvo.

Jis susmuko per kelias akimirkas. Iš pradžių nugriuvo pastato šonas, o nuolaužos krito pavojingai arti vieno ugniagesio, stovėjusio ant kopėčių ir liejusio vandenį.

Po griūties incidento vietoje pakilo didžiulis rudų dulkių ir dūmų stulpas, o nelaimę stebintys žmonės raudojo.

Ugniagesių departamento atstovas Jalalas Maleki anksčiau sakė valstybinei televizijai, kad apie gaisrą buvo pranešta apie 8 val. vietos (6 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir kad į nelaimės vietą buvo išsiųsta 10 brigadų.

Televizija nurodė, kad po griūties į įvykio vietą buvo pasiųsti kariai.

„Plasco“ pastatas buvo įsimintinas Teherano architektūros objektas.

1962 metais baigtas statyti „Plasco“ buvo pirmasis aukštuminis pastatas Irane ir aukščiausias Teherane. Vis dėlto vėliau jis nublanko, sostinę apėmus statybų bangai.

Ji pastatęs iškilus žydų tautybės iranietis verslininkas Habibollah Elghanianas po 1979 metų islamo revoliucijos buvo suimtas dėl ryšių su Izraeliu ir nuteistas mirti ir sušaudytas. Šis incidentas smarkiai įbaugino šalies žydų bendruomenę ir daugelį jos narių paskatino palikti Iraną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.