Pasaulyje

2017.01.19 14:47

Žemės drebėjimo supurtytoje Italijoje lavina užgriuvo kalnų viešbutį

BNS, LRT.lt2017.01.19 14:47

Sniego lavina, palaidojusi vieną kalnų viešbutį žemės drebėjimo supurtytame vidurio Italijos regione, galbūt nusinešė apie 30 žmonių gyvybių, ketvirtadienį pranešė vietos žiniasklaida, cituodama gelbėtojus.

„Ten yra daug žuvusių“, – sakė Antonio Crocetta, vadovaujantis Alpių policijos pareigūnų grupei, mėginančiai pasiekti nuo pasaulio atkirstą viešbutį.

Italijos civilinės apsaugos agentūra nurodė, kad viešbutyje „Rigopiano“, esančiame Gran Saso kalnagūbrio šlaito žemutinėje dalyje, buvo apie 30 svečių ir jo darbuotojų, kai šį regioną trečiadienio rytą supurtė pirmas iš kelių stiprių požeminių smūgių, sukėlęs didelę sniego griūtį.

Pasak agentūros, kol kas negalima patvirtinti nė vienos mirties dėl pagarbos svečių ir viešbučio darbuotojų artimiesiems.

Peskaros provincijos, kur įsikūręs Farindolos kalnų kaimas ir yra minėtas viešbutis, prezidentas Antonio Di Marco sakė, kad buvo išgelbėti du žmonės.

„Dar nežinome, kiek žmonių yra dingę arba žuvo“, – rašė jis socialiniame tinkle „Facebook“.

„Tikrai aišku, kad pastatą sukrėtė tiesioginis lavinos smūgis, jis pasislinko per 10 metrų“, – sakė jis.

Farindolos meras Ilario Lacchetta feisbuke rašė, kad „lavina buvo didžiulė“

„Ji nusinešė visą viešbutį“, – sakė jis.

Trečiadienį per keturias valandas tą regioną supurtė keturi požeminiai smūgiai, kurie buvo stipresni nei 5 balai. Pranešama, kad jie pasiglemžė mažiausiai vieną gyvybę.

Viešbutis, kurį užgriuvo lavina, yra maždaug už 90 km nuo žemės drebėjimų epicentro.