Pasaulyje

2017.01.18 20:50

J. Assange`as žada vykti į JAV, jeigu bus garantuotos jo teisės

BNS 2017.01.18 20:50

„WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as vyks į Jungtines Valstijas, kur jo laukia teismas dėl valstybės paslapčių paviešinimo, jeigu bus „garantuotos jo teisės“, nurodoma trečiadienį jo tinklalapyje.

„Assange`as vis dar mielai atvyktų į JAV, jeigu jo teisės būtų garantuotos“, – parašė „WikiLeaks“ „Twitter“ paskyroje, kai tik buvo pranešta, kad JAV prezidentas Barackas Obama antradienį buvusiam armijos analitikui Bradley Manningui sutrumpino 35 metų laisvės atėmimo bausmę, kuri šiam translyčiui asmeniui, dabar žinomam kaip Chelsea Manning, buvo skirta už didžiulio kiekio slaptų dokumentų nutekinimą tinklapiui „WikiLeaks“.

J. Assange`ą nori apklausti ir Švedija dėl jaunos moters jam pareikštų kaltinimų, kad jis, 2010 metais lankydamasis Stokholme, ją išžagino. Jis šiuos kaltinimus neigia ir tvirtina, kad jie turėjo lytinių santykių abipusiu sutikimu.

Jis atsisakė vykti į Švediją apklausai, nes baiminasi, kad bus išduotas Jungtinėms Valstijoms dėl 2010 metais „WikiLeaks“ paviešintų 500 tūkst. slaptų karinių failų apie karus Afganistane ir Irake.