Pasaulyje

2017.01.18 12:58

Ukrainos prorusiški separatistai pasiruošę deryboms su N. Savčenko

BNS 2017.01.18 12:58

Ukrainos prorusiški separatistiniai regionai atkreipė dėmesį į Aukščiausiosios Rados deputatės Nadijos Savčenko pareiškimą, kad padėtį konflikto krečiamuose šalies rytuose reikia spręsti taikiai, ir pareiškė, kad laikytų ją priimtina derybų partnere, jeigu šiai prieštaringai vertinamai veikėjai būtų suteikti Kijevo įgaliojimai.

„Tokie jos pasisakymai Ukrainos politikos kontekste leidžia manyti, kad Kijeve vyksta kažkokie vidiniai elito žaidimai. Aišku, koks nors dialogas su N. Savčenko įmanomas, bet tik privačiai. Bendradarbiavimas dėl reguliavimo klausimo gali prasidėti tik tokiu atveju, jeigu jai bus suteikti reikalingi įgaliojimai, kurių ji šiuo metu neturi“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė apsišaukėliškos Luhansko liaudies respublikos separatistų derybininkas Vladislavas Deinega.

Donecko separatistai į N. Savčenko pareiškimą taip pat sureagavo gana skeptiškai.

„Kol N. Savčenko neturi reikalingų derybininkės įgaliojimų, jos pasisakymai yra privataus pobūdžio. Aišku, viskas priklauso nuo Ukrainos vidaus padėties, ir negalima atmesti varianto, kad rytoj ji jau turės pakankamus įgaliojimus. Tada bendradarbiavimo klausimų spektras bus nustatomas pagal jos įgaliojimų ribas“, – „Interfax“ sakė Donecko vyriausybės atstovas.

Pašnekovas pareiškė, kad kol kas bendravimas su N. Savčenko yra privačių pirminių konsultacijų pobūdžio.

„Tai kažkokie pirminių konsultacijų bandymai. Jie yra privačių susitikimų pobūdžio. Artimiausiu metu tokių susitikimų neplanuojama, bet atmesti to irgi negalima. Ji gali įvykti spontaniškai“, – sakė jis.

Anksčiau N. Savčenko pareiškė, kad situaciją Rytų Ukrainoje galima išspręsti tik taikiu būdu prie derybų stalo ir laikinai atsisakius pretenzijų į Krymą.