Pasaulyje

2017.01.18 15:57

Naujasis Europos Parlamento pirmininkas – italas A. Tajanis

15min.lt, LRT.lt2017.01.18 15:57

Europos Parlamento Pirmininkas vokietis Martinas Schulzas baigė savo penkerių metų kadenciją ir grįžta į nacionalinę politiką, tad parlamento nariams teko rinkti naująjį vadovą. Antradienį savo kandidatūras pristatė šeši kandidatai, o liberalas Guy Verhofstadtas iš rinkimų kovos pasitraukė dar prieš balsavimą.

Naujuoju parlamento lyderiu po keturių balsavimo ratų išrinktas Italijos politikas, buvęs premjero Silvio Berlusconi atstovas spaudai 63 metų Antonio Tajanis.

Europos Parlamento rinkimai yra rengiami kas penkerius metus, bet pirmininkų, vicepirmininkų, komitetų vadovų kadencijos trunka pustrečių metų.

EP narys gali kelti savo kandidatūrą, jei jį palaiko ir iškelia politinė grupė, turinti bent 5 proc. narių (tai yra 38 EP narius).

Tapti EP Pirmininku pretendavo: kairiųjų-žaliųjų kandidatė italė Eleonora Forenza, žaliųjų ir Europos laisvės aljanso atstovė britė Jean Lambert, socialdemokratų atstovas italas Giannis Pittella, Europos tautų ir laisvės grupės atstovas rumunas Laurentiu Rebega, Europos konservatorių ir reformistų grupės atstovė Helga Stevens, Europos Liaudies partijos atstovas italas Antonio Tajanis ir liberalas belgas Guy Verhofstadtas.

Europos Parlamento Pirmininkas prižiūri Parlamento darbą, atstovauja jam oficialiuose susitikimuose ir derybose, formuoja darbotvarkę.

Taip pat antradienį bus renkami ir 14 vicepirmininkų bei 5 kvestoriai.

D. Grybauskaitė pasveikino naująjį EP pirmininką

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Europos Parlamento pirmininką A. Tajani.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva tęs sėkmingą ligšiolinį bendradarbiavimą su Europos Parlamentu, derinant pozicijas svarbiausiais žemyno darbotvarkės klausimais ir atsakingai kartu dirbant dėl vieningos, stiprios ir klestinčios Europos.

Pasak prezidentės, Lietuva vertina Europos Parlamento pastangas atkurti žmonių pasitikėjimą Europos integracijos procesu. Šalies vadovės teigimu, turime tęsti atvirą dialogą ir siekti ilgalaikių tikslų – visapusiško europinių vertybių ir piliečių vienybės stiprinimo.

Lietuvos vadovė naujajam Europos Parlamento pirmininkui palinkėjo didžiausios sėkmės einant šias svarbias pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.