Pasaulyje

2017.01.17 19:08

Moldovos prezidentas tikisi atšaukti ES asociacijos sutartį

BNS 2017.01.17 19:08

Moldovos prezidentas Igoris Dodonas antradienį išreiškė viltį, kad jo šalies asociacijos su Europos Sąjunga sutartis bus atšaukta, jeigu jo partija per rinkimus iškovos daugumą parlamente ir atvers kelią didesniam suartėjimui su Rusija.

Kabėdamas po derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, naujasis Moldovos lyderis, lapkritį besivaržydamas su europietiškuoju savo oponentu laimėjęs prezidento rinkimus, pareiškė sieksiąs, kad ekonominis bendradarbiavimas su Rusija būtų „visiškai atkurtas“, nes sutartis su ES neatnešė žadėtos naudos.

„Šis susitarimas neatnešė jokių pliusų Moldovai: mes praradome Rusijos rinką, o mūsų eksporto apimtys į ES taip pat smuko“, – sakė I. Dodonas, simboliškai pasirinkęs Maskvą savo pirmajai prezidentinei kelionei į užsienį.

„Aš neatmetu, kad po kitų parlamento rinkimų tokia bus parlamento daugumos pozicija, ir aš tą poziciją palaikysiu“, – sakė jis.

Jis sakė turįs vilties, kad jo vadovaujama Socialistų partija „gaus daugumą parlamente ir tas susitarimas bus anuliuotas“.

Parlamento rinkimai vienoje skurdžiausių Europos valstybėje, korupcijos apimtoje Moldovoje, įsiterpusioje tarp Ukrainos ir Rumunijos, numatyti 2018-ųjų pabaigoje.

I.Dodonas aiškiai parodė, kad jis sieks, jog būtų parengti dokumentai Moldovos stojimui į Maskvos vadovaujamą Eurazijos Ekonominę Sąjungą (EES), tuo pačiu mėgindamas gerinti prekybos su Europa sąlygas.

„Kad būtų žengtas kitas žingsnis – bendradarbiavimo su EES kelio žemėlapis – reikės peržiūrėti kai kurias asociacijos sutarties su ES sąlygas, arba šį dokumentą, pasirašytą 2014 metais, teks anuliuoti“, cituoja I.Dodoną naujienų agentūra „Interfax“.

I. Dodonas vis dėlto sakė ketinąs kalbėtis su ES pareigūnais, „parodyti jiems skaičius“, lankydamasis Briuselyje vasarį – tai būsianti jo antroji kelionė užsienin.

Istorinę asociacijos su ES sutartį Moldova pasirašė 2014 metais.