Pasaulyje

2017.01.17 13:28

Ukraina skundžia Rusiją Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui

ELTA 2017.01.17 13:28

Ukraina Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui Hagoje (TBT) pateikė ieškinį prieš kaimynę Rusiją. Rusijos Federacija turi būti patraukta atsakomybėn už „įvykdytus teroro aktus ir diskriminaciją per jos neteisėtą agresiją prieš Ukrainą“, – Kijeve pareiškė Užsienio reikalų ministerija. Rusija nuolat neigia savo dalyvavimą kruviname kare Rytų Ukrainoje, informuoja agentūra dpa.

Tiekdama ginklus ir teikdama kitokią pagalbą prorusiškiems separatistams Donbaso karo regione, Maskva nusižengė Jungtinių (JT) konvencijai prieš terorizmo finansavimą, pareiškė ministerija. Be to, ukrainiečiai ir Krymo totoriai 2014-aisiais Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje esą yra diskriminuojami. „Mes daugiau kaip dvejus metus derybomis mėginome sureguliuoti ginčus, tačiau Rusija nenori nutraukti savo nusižengimų tarptautinei teisei“, – sakė užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

Tačiau Kijevas, kaip ir Rusija, yra tik pasirašęs, tačiau iki šiol neratifikavęs Romos statuto dėl TBT jurisdikcijos pripažinimo. Tai reiškia, kad teismo sprendimai praktiškai negali būti įgyvendinami.