Pasaulyje

2017.01.17 12:21

Rusija bendros kovos su terorizmu viltis sieja su D. Trumpu

ELTA 2017.01.17 12:21

Maskva sieja dideles bendros kovos su terorizmu viltis su būsimuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Tarptautinis teroras ir 2016 metais buvo didžiausias pavojus pasaulio saugumui, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kuriuo remiasi agentūra dpa.

„Jei D. Trumpas sako, kad kova su terorizmu jam yra prioritetas, tai mes galime tai tik sveikinti“, – kalbėjo jis antradienį Maskvoje. Anot jo, kadenciją baigiančio JAV prezidento Baracko Obamos vadovybė, išskyrus žodžius, mažai prie jos prisidėjo. Efektyvesnio bendradarbiavimo su naujuoju prezidentu D. Trumpu Rusija tikisi ir Sirijoje.

Per savo kasmetinę konferenciją S. Lavrovas kritikavo Vakarų šalių mėginimus eksportuoti demokratiją. Tai Rusijos požiūriu tarptautinėje politikoje tik sukėlė problemų – ir Ukrainoje, ir per Arabų pavasarį Artimuosiuose Rytuose.

Rusija pasirengusi lygiateisiškai bendradarbiauti su JAV, Europos Sąjunga (ES) ir NATO. „Tačiau be vertybių importo, be mėginimų mums primesti kažkokias vertybes“, – pabrėžė S. Lavrovas.