Pasaulyje

2017.01.17 12:02

39 žmones Naujųjų naktį Stambulo klube išžudęs vyras buvo mokomas Afganistane

15min.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.01.17 12:02

Pirmadienio vakare Stambule sulaikytas Turkijos pareigūnų ieškotas vyras, kuris įtariamas Naujųjų metų naktį Stambulo „Reina“ klube surengęs žudynes. Turkijos pareigūnai teigia, kad 39 žmones pražudęs uzbekas Abulkadiras Mašaripovas buvo mokytas Afganistane. Jis priklausė vienai kuopelei, siejamai su „Islamo valstybe“.

Šaltinių teigimu, įtariamasis pripažino kaltę.

Naktį iš gruodžio 31-osios į sausio 1-ąją prabangiame Stambulo „Reina“ naktiniame klube užpuolikas išžudė 39 žmones ir paspruko.

Apie sėkmingą Turkijos specialiųjų pajėgų operaciją pranešė šalies naujienų agentūra „Dogan“.

Uzbekas A. MašarIpovas buvo sulaikytas savo kirgizo draugo namuose Stambulo Esenjurto priemiestyje. Kartu su užpuoliku buvo jo 4 metų sūnus.

Per operaciją taip pat sulaikytas vienas Kirgizijos pilietis ir trys moterys. Įtariamojo buvimo vieta nustatyta prieš tris dienas, tačiau tą laiką jis dar buvo stebimas norint nustatyti, su kuo jis palaiko ryšius. Pasak Turkijos žiniasklaidos, įtariamasis su žmona ir dviem vaikais kurį laiką nuomojosi butą Konijos mieste Turkijoje, o į Stambulą atvyko likus dviem savaitėms iki atakos.

Gausios policijos pajėgos įtariamą teroristą medžiojo nuo sausio 1-osios nakties, kai šis surengė išpuolį naktiniame klube ir dingo.

Dėl užpuoliko tapatybės anksčiau būta painiavos: iš pradžių pranešta, kad jis yra Kirgizijos pilietis, o paskui – kad uigūras iš Kinijos. Galiausiai pareigūnai nustatė, kad ieškomasis – 34 metų uzbekas.

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už ataką Stambulo naktiniame klube. Pirmą kartą ši grupuotė aiškiai prisiėmė atsakomybę už didelę ataką Turkijoje, nors buvo kaltinama ir keliomis kitomis atakomis.