Pasaulyje

2017.01.16 17:45

A. Merkel į D. Trumpo kritiką: Europos likimas – „mūsų pačių rankose“

BNS 2017.01.16 17:45

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pareiškė, kad „mūsų europiečių likimas yra mūsų rankose“, JAV išrinktajam prezidentui Donaldui Trumpui sukritikavus Europos Sąjungą ir pasveikinus Britanijos sprendimą pasitraukti iš Bendrijos.

A. Merkel žurnalistams taip pat sakė sieksianti, kad likusios 27 ES valstybės stiprintų savo ekonomikas ir būtų pasirengusios atremti ateities iššūkius, tarp kurių yra ir kova su terorizmu.

Šis Vokietijos lyderės pareiškimas nuskambėjo JAV išrinktajam vadovui pavadinus NATO „atgyvenusia“ ir sukritikavus istorinę JAV ir ES sutartį su Iranu, kuri esą kelia pavojų saugumui.

„Manau, kad ji padarė vieną katastrofišką klaidą – kalbu apie visų tų nelegalų (nelegalių migrantų) priėmimą, suprantate, priėmimą visų tų žmonių, iš kur jie bebūtų. O niekas net ir nežino, iš kur jie“, – pareiškė D. Trumpas, tačiau pridūrė, kad „labai gerbia“ kanclerę.

A. Merkel atsikirto, kad D. Trumpas per klaidą sudėjo dvi atskiras problemas į vieną.

„Aš norėčiau aiškiai atskirti (terorizmą) nuo pabėgėlių atsiradimo dėl Sirijos pilietinio karo. Sirijos pilietinis karas vyksta gerokai ilgiau, dauguma sirų paliko savo namus dėl pilietinio karo, dėl kovos su al-Assadu arba al-Assado priespaudos“, – pareiškė kanclerė, kalbėdama apie Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą.

„Be to, dar yra islamistinis terorizmas, kuris liečia mus visus, tačiau iš esmės pilietinis karas Sirijoje kilo pirmiau“, – nurodė A. Merkel, namuose taip pat kritikuojama dėl 890 tūkst. prieglobsčio prašytojų, kurie atvyko į Vokietiją per 2015 metus.

A. Merkel nesureikšmino naujausio D.Trumpo pasisakymo ir pridūrė, kad jo pozicija „yra žinoma“.

„Kai jis pradės eiti pareigas, o dabar taip nėra, mes dirbsime su nauja Amerikos vyriausybe ir pažiūrėsime, dėl ko galime susitarti“, – pridūrė ji.