Pasaulyje

2017.01.16 17:30

Dalis Tu-154 katastrofos aukų palaikų palaidoti karių kapinėse prie Maskvos

BNS2017.01.16 17:30

Netoli Maskvos esančiose Mytiščių memorialinėse karių kapinėse palaidoti 48 žmonių, žuvusių kariniam lėktuvui Tu-154 gruodį nukritus į Juodąją jūrą, palaikai.

Pirmadienį buvo palaidota 47 žuvusiųjų, tarp kurių buvo lėktuvo ekipažo nariai, kariškiai, Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblio atlikėjai, Kultūros departamento vadovas Antonas Gubankovas ir keturi žurnalistai.

Visų jų artimieji pageidavo, kad žuvusieji amžino poilsio atgultų karių kapinėse. Kiek anksčiau šiose kapinėse buvo palaidota Kultūros departamento vadovo padėjėja Oksana Badrutdinova.

Atsisveikinti su žuvusiaisiais atvyko Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, transporto ministras Maksimas Sokolovas, vyriausybės nariai, Federacijos Tarybos, Dūmos nariai, o taip pat žuvusiųjų giminės ir artimieji.

Atsisveikinimas su nelaimės aukomis vyko visą dieną šių karinių memorialinių kapinių šarvojimo salėse.

Po laidotuvių prie žuvusiųjų kapų buvo pastatytas bendras paminklinis akmuo, kurio vietoje vėliau turėtų atsirasti skulptūrų kompozicija.

Rusijos gynybos ministerijos lėktuvui Tu-154, kuris skrido į Siriją, gruodžio 25 dieną nukritus į Juodąją jūrą netoli Sočio, žuvo visi juo skridę 92 žmonės: aštuoni įgulos nariai ir 84 keleiviai, tarp jų – kariškiai, žurnalistai, Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblis, fondo „Spravedlivaja pomošč“ vadovė Jelizaveta Glinka.