Pasaulyje

2017.01.16 14:27

D. Trumpas: NATO yra pasenusi, bet svarbi organizacija

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad NATO yra pasenusi organizacija. Nors jis teigė, kad Aljansas jam yra svarbus, milijardierius priminė, kad tik penkios šalys moka tiek, kiek turėtų.

Duodamas bendrą interviu Vokietijos ir britų žurnalistams, respublikonas taip pat kritikavo Vokietijos kanclerę Angelą Merkel dėl vykdomos migracijos politikos ir gyrė vadinamąjį „Brexitą“.

Interviu su Vokietijos laikraščio „Bild“ ir britų dienraščio „Times of London“ žurnalistais D. Trumpas teigė, kad NATO turi problemų, nes buvo sukurtas prieš daug metų ir tuo metu nieko nekalbėta apie terorizmą. Jis pridūrė, kad iš Amerikos laukiama, kad ji saugotų šalis, kurios nemoka tiek, kiek derėtų, o tai yra nesąžiningas elgesys su JAV.

Vis dėlto postą šią savaitę oficialiai perimsiantis milijardierius tikino, kad NATO jam yra labai svarbi. Kalbėdamas apie Rusiją, jis sakė, kad su Vladimiru Putinu bandys tartis dėl branduolinių ginklų arsenalo mažinimo, o mainais už tai Maskvai galėtų būtų atšauktos sankcijos.

Duodamas interviu D. Trumpas sakė taip pat sakė, kad Vokietijos kanclerė A. Merkel padarė katastrofišką klaidą, leisdama į šalį atvykti dokumentų neturintiems migrantams. Tačiau jis pridūrė gerbiantis A. Merkel ir sakė, kad būtent Vokietija yra pagrindinis Europos Sąjungos variklis.

Išrinktasis JAV prezidentas taip pat gyrė Jungtinės Karalystės sprendimą trauktis iš Europos Sąjungos ir teigė manantis, kad tokiu pavyzdžiu paseks ir kitos šalys.