Pasaulyje

2017.01.16 12:34

Kirgizijoje sudužus krovininiam lėktuvui žuvo mažiausiai 37 žmonės

BNS2017.01.16 12:34

Kirgizijoje mažiausiai 37 žmonės žuvo pirmadienį paryčiais per Turkijos krovininio lėktuvo katastrofą netoli pagrindinio šalies oro uosto, kai laineris nukrito ant gyvenvietės mėgindamas nusileisti tvyrant tirštam rūkui, pranešė pareigūnai. Manoma, kad avariją galėjo lemti piloto klaida.

Gelbėtojai dirbo Dačos Suu gyvenvietėje, kur gyveno dauguma žuvusiųjų, o iš ten riogsančios lėktuvo uodegos veržėsi dūmai.

Orlaivis 7 val. 17 min. vietos (3 val. 17 min. Lietuvos) laiku įsirėžė į minėtą gyvenvietę, kai dauguma gyventojų miegojo namuose. Kaime po katastrofos liko daugybė sudaužytų automobilių, sugriautų namų nuolaužų ir apdegusių lėktuvo liekanų.

„Kaip rodo preliminari informacija, lėktuvas sudužo dėl piloto klaidos“, – per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sakė premjero pavaduotojas Muhametkalas Abulgazijevas.

Dača Suu gyventoja Zumrijat Rezakhanova sakė, kad lėktuvas nukrito „tiesiai ant namų“, kuriuose miegojo gyventojai.

„Mano sesers namai smarkiai suniokoti. Laimei, ji ir jos šeima liko gyvi“, – AFP sakė Z. Rezakhanova.

Krovininio lėktuvo, skridusio iš Stambulo į Honkongą, ir turėjusio nusileisti Manaso oro uoste netoli Kirgizijos sostinės Biškeko, įguloje buvo mažiausiai keturi pilotai. Pasak Nepaprastųjų situacijų ministerijos pareigūnų, visi jie žuvo, o vieno piloto kūnas dar nerastas.

„ACT Airlines“, turkų krovininės avialinijos, savo pranešime nurodė, kad sudužęs lėktuvas „Boeing 747-400“ priklausė joms. Kirgizijos pareigūnai anksčiau pirmadienį teigė, kad orlaivis priklausė oro bendrovei „Turkish Airlines“, tačiau ši tokį pareiškimą paneigė.

„ACT Airlines“ atstovai sakė esantys „giliai nuliūdinti“ šios katastrofos ir pabrėžė, kad „nelaimės priežastis nežinoma“.

Per šį incidentą buvo apgadinti arba sugriauti iš viso apie 43 namai, nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

„Lėktuvas įsirėžė į namus; jis pražudė ištisas šeimas“, – vienas įvykio liudininkas, nepanoręs atskleisti savo vardo, sakė AFP.

„Iš namų nieko neliko – žuvo ištisos šeimos su vaikais. Daugelis žmonių (tuo metu) miegojo“, – pridūrė jis.

Manaso oro uostas buvo uždarytas, o skrydžiai bus atnaujinti ne anksčiau kaip pirmadienio vakarą, pranešė jo administracija.

Premjeras Sooronbajus Žeenbekovas vadovauja specialiai vyriausybės komisijai, tiriančiai katastrofą, o valstybės prokuratūra taip pat pradėjo savo tyrimą.

Kirgizijos prezidentas Almazbekas Atambajevas nutraukė vizitą Kinijoje ir grįžta į Biškeką, nurodė šalies žiniasklaida.

Pareigūnai nurodė, kad antradienį šalyje bus paskelbtas gedulas.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą dėl daugiau nei 30 žmonių žūties Kirgizijos Dača Suu gyvenvietėje, netoli Manaso tarptautinio oro uosto, sudužus Turkijos krovininiam lėktuvui.

„Dalijamės skausmu su gedinčiomis šeimomis ir linkime spartaus gijimo ir sveikatos visiems sužeistiesiems“, – užuojautos laiškuose rašė ministras L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.