Pasaulyje

2017.01.15 14:54

Filipinų prezidentas davė įsakymą kariams sprogdinti ir ekstremistus, ir jų įkaitus

ELTA2017.01.15 14:54

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte davė įsakymą šalies kariams sprogdinti su įkaitais sprunkančius ekstremistus, taip esą bus kovojama su pagrobimų jūroje banga, o civilių žūtį tokių operacijų metu vadina „atsitiktinėmis aukomis“, skelbia AP.

R. Duterte jau anksčiau yra pranešęs, kad kalbėdamasis su Indonezijos ir Malaizijos vadovais leido šių šalių karinėms pajėgoms imtis sprogmenų, joms persekiojant kovotojus, kurie jūroje palei visų trijų valstybių jūrines sienas grobia jūreivius ir įkaitus gabenasi į pietinę Filipinų dalį.

Šeštadienį Filipinų vadovas paskelbė tokį pat įsaką davęs ir savo šalies pajėgoms. Jis kariniam laivynui ir pakrantės apsaugos tarnyboms liepė „išsprogdinti visus bandančius pasprukti pagrobėjus“.

Kalbai pasisukus apie žūsiančius įkaitus, R. Duterte tik išreiškė apgailestavimą ir juos pavadino atsitiktinėmis civilių aukomis.

Anot Filipinų prezidento, tokie metodai leis vyriausybei suvesti sąskaitas su iš išpirkų gyvenančiais ekstremistais, o potencialioms pagrobėjų aukoms pataria „tiesiog nesileisti pagrobiamoms“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.