Pasaulyje

2017.01.15 14:46

Sirijoje po derybininko nužudymo greta Damasko vyksta susirėmimai

BNS2017.01.15 14:46

Po pareigūno, vedusio derybas dėl vandens tiekimo Sirijos sostinei Damaskui atnaujinimo, nužudymo naktį tarp režimo ir sukilėlių pajėgų greta Damasko prasidėjo žiaurūs susirėmimai, sekmadienį pranešė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Vyriausybės siųsti darbuotojai penktadienį atvyko į anksčiau sukilėlių kontroliuotą teritoriją Barados regione prie Damasko, kad atkurtų šalies sostinei vandens tiekimą, nutrūkusį prieš kelias savaites.

„Po vidurnakčio tarp režimo pajėgų, judėjimo „Hezbollah“ kovotojų ir sukilėlių kilo susirėmimų, nes ginkluoti užpuolikai nužudė derybininką Ahmedą al-Ghadbaną“, – sakė naujienų agentūrai AFP organizacijos SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, tuo metu A. al-Ghadbanas su darbininkais buvo pakeliui link Ain al Fidžė šaltinio.

Tačiau po A. al-Ghadbano nužudymo „režimo pajėgos su sąjungininkais stengėsi priartėti prie Ain al Fidžė“ ir apšaudė sukilėlių pozicijas iš sunkiosios artilerijos, nurodė R. Abdel Rahmanas.

Atsistatydinusio karininko, kuriam tik šeštadienį buvo pavesta atkurti vandens tiekimą, nužudymu viena kitą kaltino abi pusės.

Pagal susitarimą, A. al-Ghadbanas turėjo prižiūrėti brigadas, pasiųstas sutaisyti vandens tiekimo sostinei infrastruktūrą, – sukilėliai už tai pažadėjo nutraukti kovos veiksmus ir atitraukti kovotojus.

Per susirėmimus buvo pažeistas vamzdynas, dėl ko daugiau kaip penki milijonai Damasko gyventojų liko be vandens.

Paliaubos ir planuojamos derybos yra naujausios pastangos susitarti, kaip išspręsti konfliktą – po protestų prieš vyriausybę 2011-ųjų kovą prasidėjęs konfliktas nusinešė daugiau kaip 310 tūkst. gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.