Pasaulyje

2017.01.14 11:50

Turkija dėl Naujųjų metų nakties išpuolio sulaikė du kinus

ELTA 2017.01.14 11:50

Turkija sulaikė du uigūrų kilmės Kinijos piliečius, susijusius su masinėmis šaudynėmis Naujųjų metų naktį Stambulo naktiniame klube. Atsakomybę už išpuoli prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS), informuoja naujienų agentūra AFP.

Įtariamieji Omaras Asimas ir Abuliezi Abuduhamiti sulaikyti dėl kaltinimų „esant teroristinės organizacijos nariais“, „pirkus nelicencijuotus šaunamuosius ginklus“ ir „esant bendrininkais 39 žmonių žudynėse“, valstybinė Anatolijos naujienų agentūra citavo Turkijos prokurorą.

Liudininkas iš Konjos miesto pranešė matęs O. Asimą su naktiniame klube „Reina“ šaudžiusiu teroristu. Užpuolikas vis dar laisvėje, nors ir vykdomos didžiulės jo paieškos operacijos. Žudikas, kaip pranešama, pasivadinęs Ebu Muhammedas Horasani. Jis žudynių naktį nušovė 39 besilinksminusius žmones ir, kilus chaosui, paspruko. 

Praėjusią savaitę pareigūnai teigė, kad išpuolio vykdytojas greičiausiai yra uigūrų turkas. Policija ieško galimo teroristų tinklo, kurio nariai yra ir kiti džihadistai iš Vidurio Azijos. 

Uigūrai yra turkiškai kalbantys musulmonai iš Sindziango regiono tolimuosiuose Kinijos vakaruose. 

Iki šiol sulaikyta mažiausiai 35 su išpuoliu susiję asmenys.