Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.13 13:46

Ekspertas: M. Le Pen išrinkimas prezidente reikštų ES pabaigą

BNS 2017.01.13 13:46

Kraštutinių dešiniųjų kandidatės į prezidentus Marine Le Pen išrinkimas Prancūzijoje reikštų Europos Sąjungos (ES) pabaigą, sako prancūzų ekspertas Francois Heisbourgas.

„Taip, Lietuva turėtų nerimauti dėl M. Le Pen išrinkimo taip pat, kaip ir visos kitos Europos Sąjungos narės, nes jeigu ji bus išrinkta, tai reikš ES pabaigą“, – interviu BNS Trakuose penktadienį sakė Tarptautinio strateginių studijų centro vadovas.

Pasak jo, tapusi prezidente M. Le Pen organizuotų Prancūzijos referendumą dėl išstojimo iš ES: „Jeigu tai iš tikrųjų nutiktų, ES išgyventi liktų labai mažos galimybės“.

„Tai atvertų daug galimybių išorinėms jėgoms kaip Rusija, Kinija ar Jungtinės Valstijos paveikti atskiras ES šalis“, – pridūrė F. Heisbourgas.

M. Le Pen laikoma realiausia kandidate užimti Prancūzijos prezidento postą kartu su centro – kairiųjų kandidatu Emmanueliu Macronu ir konservatoriumi Francois Fillonu.

Visgi F. Heisbourgas tiki, kad M. Le Pen nebus išrinkta Prancūzijos prezidente.

„Prancūzai turi specifinę savybę padaryti kitaip, nei kad dauguma tikisi. Visi tikisi Le Pen pergalės, tačiau iš tikrųjų gali gauti kairiausią vyriausybę Europoje. Ne tokią kairiąją kaip dabartinio prezidento Francois Hollande`o, bet tikrai kairesnę nuo centro“, – sakė ekspertas.

Prancūzijos prezidento rinkimai vyks šių metų pavasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi