Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.13 07:59

Atidėtos taikos derybos dėl padalyto Kipro

Taikos derybos dėl padalytos Kipro salos suvienijimo įstrigo, nerandant kompromiso saugumo klausimais, todėl nuspręsta padaryti penkių dienų pertrauką.

Pirmą kartą per daugelį metų šiose derybose be Kipro graikų ir Kipro turkų vadovų dalyvauja ir padalintai salai saugumą užtikrinančios didžiosios šalys – Graikija, Turkija ir Didžioji Britanija.

Vienas pagrindinių šių derybų klausimų – 1959-ųjų Kipro saugumą garantuojančių šalių sutarties likimas. Būtent ši trišalė Graikijos, Britanijos ir Turkijos sutartis formaliai leido Turkijos kariuomenei įžengti į šiaurinę Kipro dalį, kai karinis perversmas Graikijoje sudarė potencialią galimybę prijungti Kiprą prie Graikijos.

Po 40 metų trunkančio skausmingo Kipro padalijimo didžiosios valstybės, bent jau Graikija ir Britanija, sutiktų atsisakyti daugumos savo privilegijų Kipre, bet neaišku, kaip bus su Turkija ir jos kariškiais salos šiaurėje, net jei Kipro turkai ir graikai sugebėtų susitarti dėl sienų, nusavinto turto grąžinimo ir federalinės valdžios.       

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi