Naujasis Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmininkavo Ženevos derybose, kurios laikomos paskutine proga suvienyti padalytą Kiprą į federaciją. Išplėstinės derybos surengtos po tris dienas vykusių Kipro turkų ir graikų lyderių susitikimų.
Į Ženevą atvyko ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris, valstybių laiduotojų – Didžiosios Britanijos, Graikijos ir Turkijos – užsienio reikalų ministrai.
Išvakarėse graikų ir turkų lyderiai pasikeitė žemėlapiais, kokios teritorijos turi atitekti vienai ir kitai bendruomenei. Graikai sutinka, kad dalį užimamos teritorijos teks atiduoti turkų bendruomenei.
Kiti ginčytini klausimai – graikų nuosavybė, kurią jie prarado po Turkijos pajėgų invazijos 74-ais metais; turkiškoje dalyje dislokuoti 30 tūkst. Turkijos karių, kas turi būti salos suvienijimo sutarties garantas; Europos Sąjunga, kuriai priklauso graikiškoji Kipro dalis, ar Didžioji Britanija, kurios karinės bazės yra Kipro teritorijoje.
Jungtinės Tautos siekia, kad suvienyta sala taptų visateise Europos Sąjungos nare.