Pasaulyje

2017.01.12 17:20

NATO generalinis sekretorius smerkia nepriimtinus bandymus daryti įtaką rinkimams

ELTA2017.01.12 17:20

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį, netylant šurmuliui dėl to, kad Rusijos kišimasis į JAV rinkimus padėjo nekilnojamojo turto magnatui Donaldui Trumpui laimėti JAV prezidento rinkimus, pareiškė, kad išoriniai bandymai manipuliuoti nacionaliniais rinkimais negali būti toleruojami, informuoja AFP. 

„Bet koks bandymas iš išorės kištis ir paveikti nacionalinius rinkimus – nepriimtinas“, – atsakė J. Stoltenbergas, paklaustas apie Rusijai metamus kaltinimus dėl kibernetinių atakų per 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

NATO vadovas atkakliai tvirtino, kad grėsmė yra reali, o JAV vadovaujamas karinis aljansas yra susirūpinęs dėl kibernetinio saugumo ir gavo pranešimų apie tokias atakas prieš didžiąją dalį NATO sąjungininkių.

„Štai dėl ko NATO didžiausią dėmesį skiria kibernetinei gynybai... kibernetinis saugumas yra svarbiausias mūsų darbotvarkės klausimas“, – po susitikimo su Naujosios Zelandijos ministru pirmininku Billu Englishu NATO būstinėje Briuselyje pareiškė J. Stoltenbergas.

Paklaustas apie D. Trumpo įsipareigojimus aljansui, NATO vadovas atsakė: „Esu visiškai tikras, kad naujasis prezidentas išliks įsipareigojęs NATO, JAV saugumo garantijoms. Tai man tapo aišku po pokalbio su D. Trumpu praėjus kelioms dienoms po JAV prezidento rinkimų.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt