Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.12 17:09

„The Wall Street Journal“: dosjė apie D. Trumpo ryšius su Rusija parengė buvę Britanijos šnipai

BNS 2017.01.12 17:09

Buvę Didžiosios Britanijos šnipai, dabar dirbantys verslo konsultantais, parengė skandalingą ataskaitą apie išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo ryšius su Rusija, trečiadienį pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“.

Anot laikraščio, šios įrodymais menkai tepagrįstos ataskaitos, kurioje sakoma, kad Maskva jau daug metų stengėsi megzti ryšius su D. Trumpu ir yra surinkusi jį kompromituojančios medžiagos, įskaitant keistą sekso vaizdo įrašą, šaltinis yra Londone įsikūrusi konsultacinė filma „Orbis Business Intelligence“.

Šį 35 puslapių dokumentą, kurį D. Trumpas vadino „suklastotomis žiniomis“ ir „netikrais dalykais“, parašė „Orbis“ direktorius Christopheris Steele`as, teigia „The Wall Street Journal“.

Laikraštis, remdamasis informuotais šaltiniais, nurodė, kad Ch. Steele, vadovaujantis „Orbis“ kartu su kitu direktoriumi Christopheriu Burrowsu, yra buvęs Britanijos žvalgybos karininkas.

„Orbis“ tinklapyje taip pat nurodoma, kad firma buvo „įkurta 2009 buvusių Britanijos žvalgybos profesionalų“.

JAV žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad minėtą dokumentą parengė buvęs Britanijos slaptosios žvalgybos tarnybos (MI-6) agentas.

„Dabartinė komanda remiasi didele valdybos lygio patirtimi vyriausybėje, daugiašalėje diplomatijoje ir tarptautiniame versle, kurdama klientų užsakytus sprendinius“, – rašoma „Orbis“ tinklapyje.

Minėtoje ataskaitoje sakoma, kad Rusijos žvalgybos tarnybos, veikiančios pagal prezidento Vladimiro Putino nurodymus, per 2016 metų JAV prezidento rinkimus stengėsi palaikyti D. Trumpą ir kenkti jo varžovei Hillary Clinton.

Pasak jo, D. Trumpo kampanijos darbuotojai palaikė reguliarius kontaktus su Rusijos pareigūnais ir tarpininkais.

Be to, dokumente sakoma, kad Maskva turi D. Trumpą kompromituojančios medžiagos ir gali kada nors ją panaudoti spausti būsimajam prezidentui.

Jokių šių teiginių įrodymų nebuvo pateikta, bet JAV žvalgyba, atlikusi atskirą tyrimą, irgi padarė išvadą, kad V. Putinas nurodė imtis veiksmų, kurie sustiprintų D. Trumpo pozicijas prieš H. Clinton.

Vienoje šios ataskaitos dalyje sakoma, kad D. Trumpo teisininkas Michaelas Cohenas susitikinėjo su rusais, bet šį teiginį D. Trumpo stovykla kategoriškai paneigė. M.Cohenas antradienį pareiškė, kad niekada nesilankė Rusijoje arba Prahoje, kaip teigiama ataskaitoje.

JAV žiniasklaida antradienį pranešė, kad 'Orbis“ ataskaita praeitais metais buvo perduota JAV žvalgybai, o jos analizė tapo pagrindu dviejų puslapių priedui prie įslaptintos ataskaitos apie Rusijos kišimąsi į Amerikos rinkimus. Su šiais dokumentais D.Trumpas buvo supažindintas praeitą penktadienį.

Kol kas neaišku, apie kurias „Orbis“ ataskaitos dalis kalbama Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuro parengtoje dviejų puslapių santraukoje.

„Orbis“ į prašymus pakomentuoti kol kas neatsakė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi