Pasaulyje

2017.01.12 12:55

Belgija pateikė kaltinimus dar dviem įtariamiesiems dėl Paryžiaus atakų

BNS 2017.01.12 12:55

Belgija pateikė kaltinimus dar dviem įtariamiesiems dėl 2015 metais džihadistų grupuotės „Islamo valstybės“ kovotojų Paryžiuje įvykdytų atakų, kurios pasiglemžė 130 gyvybių, ketvirtadienį pranešė federaliniai prokurorai.

Suimtieji, įvardyti kaip Faridas K. ir Meryemas E.B., „įtariami suteikę Khalidui El Bakraoui padirbtus dokumentus, kuriais vėliau jis naudojosi ruošdamasis Paryžiaus atakai“, sakoma pranešime.

Mirtininkas K. El Bakraoui susisprogdino Briuselio metropoliteno stotyje pernai kovo 22 dieną, praėjus valandai po to, kai jo brolis Ibrahimas ir dar vienas sprogdintojas įvykdė atakas Briuselio oro uoste. Per šiuos išpuolius žuvo 32 žmonės.

Iš viso Belgijoje Paryžiaus atakų tyrime kaltinimai pateikti apie 20 žmonių. Pasak tyrėjų, Paryžiaus ir Briuselio atakas įvykdė ta pati ekstremistų kuopelė.

Faridui K. „buvo pateikti kaltinimai dalyvavimu teroristų grupuotės veikloje, dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų naudojimu“, nurodė prokuratūra.

Tuo tarpu Meryemui E.B. „buvo pateikti kaltinimai dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų naudojimu“, pranešė prokurorai.

Faridas K. yra policijos areštinėje, o kitas asmuo buvo paleistas, bet bus priverstas laikytis „griežtų“ sąlygų, pridūrė jie.