Pasaulyje

2017.01.12 08:03

R. Tillersonas: JAV niekada nepripažins Krymo aneksijos be Ukrainos sutikimo

BNS 2017.01.12 08:03

Vašingtono administracija neketina pripažinti teisėtu Rusijos įvykdyto Krymo atplėšimo, jeigu su šia aneksija nesutiks Ukraina, trečiadienį pareiškė kandidatas į JAV valstybės sekretoriaus postą Rexas Tillersonas.

„Ne, vienintelis būdas, kada galėtume tai pripažinti – jeigu bus platesnis susitarimas, kuris tenkintų ir Ukrainos liaudį“, – per jo kandidatūros svarstymą Senate R.Tillersonas atsakė į klausimą, ar Jungtinės Valstijos galėtų pripažinti minėto Juodosios jūros pusiasalio inkorporavimą į Rusijos Federacijos sudėtį.

„Be šito mes niekada to nepripažinsime“, – pridūrė jis.

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad norėtų artimesnių ryšių su Rusija, bet R.Tillersonas atrodė norintis įtikinti įstatymų leidėjus, kad jis būtų Maskvos priešininkas arba partneris, bet ne draugas.

„Mūsų NATO sąjungininkai teisūs, nerimaudami dėl stiprėjančios Rusijos“, – pabrėžė jis ir išreiškė nusivylimą, kad kadenciją baigiantis prezidentas Barackas Obama nesiėmė „stipresnio atsako“, kai Maskva aneksavo Krymą.

Ši jo pozicija atrodo kitokia negu D.Trumpo, atmesdavusio susirūpinimą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino agresyvių veiksmų Ukrainos atžvilgiu.