Pasaulyje

2017.01.11 10:17

Šiaurės Korėjos turimo plutonio užtektų 10 branduolinių bombų

ELTA 2017.01.11 10:17

Šiaurės Korėjos turimo plutonio užtektų pagaminti 10 branduolinių bombų, trečiadienį, praėjus savaitei po to, kai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas paskelbė apie būsimą tarpžemyninės balistinės raketos bandymą, pranešė Pietų Korėja, informuoja naujienų agentūra AFP.

Pietų Korėjos gynybos ministerija pareiškė, kad Šiaurės Korėja gali turėti apie 50 kg ginklų gamybai skirto plutonio. Jo užtektų 10 branduolinių bombų pagaminti. 

Atskirta komunistų valstybė Šiaurės Korėja jau yra atlikusi penkis branduolinius bandymus ir paleidusi begales raketų. Manoma, kad 2017 metais šalis sieks pažangos branduolinėje srityje - ketina tobulinti žemyninei JAV daliai smogti galėsiančią branduolinių ginklų sistemą.

Po tėvo Kim Jong-Ilo mirties 2011 metų gruodį Kim Jong-Unui perėmus Šiaurės Korėjos lyderio pareigas, šalis šioje srityje pasiekė didžiulės pažangos.

JAV ekspertų grupė mokslo ir tarptautinio saugumo institutas birželį apytikriai paskaičiavo, kad Šiaurės Korėjos branduolinį arsenalą sudaro daugiau kaip 21 bomba.