Pasaulyje

2017.01.11 17:11

B. Obama: valstijos dabar stipresnės nei prieš 8 metus

Čikagoje sakydamas atsisveikinimo kalbą kadenciją baigiantis Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama dėkojo amerikiečiams ir šeimai už palaikymą ir tikėjimą. Pasak B. Obamos, Jungtinės Valstijos dabar yra geresnės ir stipresnės nei prieš aštuonerius metus, kai jis stojo prie valstybės vairo. Savo kalboje prezidentas pabrėžė demokratijos iššūkius ir rasizmo problemas. B. Obamos teigimu, pasaulyje Vašingtonui savo įtaka prilygti negali Rusija ir Kinija.

„Michelle [Obama – LRT.lt] ir aš esame be galo sužavėti jūsų linkėjimų, kurių sulaukėme per pastarąsias savaites. Bet šį vakarą atėjo mano eilė padėkoti jums. Jei mes sutarėme ar beveik nesutardavome su visais, mano dialogas su jumis, Amerikos žmonės  –  svetainėse ir mokyklose, fermose ar gamyklose –  visi šitie dialogai mane vertė būti atviru ir įkvėpė mane dirbti toliau. Ir kiekvieną diena aš iš jūsų mokiausi. Jūs pavertėte mane geresniu prezidentu ir geresniu vyru“, – kalbėjo B. Obama.

Kadenciją baigiantis prezidentas išskyrė tikslus, kuriuos pavyko pasiekti per 8 metų laikotarpį.

„Jei prieš aštuonerius metus būčiau sakęs, kad Amerika įveiks didžiąją recesiją, perkraus mūsų automobilių industriją ir pradės ilgiausiai trunkantį darbo vietų kūrimą mūsų istorijoje; jei būčiau sakęs, kad pradėsime naują santykių etapą su Kubos žmonėmis, uždarysime Irano branduolinių ginklų programą neiššovę nė šūvio, pašalinsime Rugsėjo 11-osios organizatorių; jei būčiau jums sakęs, kad pasieksime pergalę tos pačios lyties partnerystėje ir dar dvidešimčiai milijonų piliečių užtikrinsime teisę turėti sveikatos draudimą... Jei būčiau visa tai sakęs, jūs, ko gero atsakytumėt, kad tikslai yra pernelyg aukšti. Bet juk to mes ir pasiekėme. Jūs pasiekėte. Jūs buvote tas pokytis“, – sakė B. Obama.

Pailsėjęs ir parašęs knygą jis mėgins sutelkti Demokratų partiją, demoralizuotą, kai neteko ir daugumos Kongrese, ir prezidento posto. 

„Varžovai, kaip Rusija ar Kinija, negali prilygti mūsų įtakai pasaulyje. Nebent patys išsižadėtume to, už ką stojame, ir pavirstume dar viena didele šalimi, engiančia mažesnes kaimynes. Tai mano paskutinė tezė – mūsų demokratijai pavojus kyla, kai priimame ją kaip duotybę. Visi, nesvarbu, iš kokios partijos, turime imtis užduoties atkurti savo demokratines institucijas“, – pabrėžė B. Obama. 

Plačiau – Vykinto Pugačiausko reportaže ir Igno Kinčino komentare.