Pasaulyje

2017.01.10 16:12

Šveicarijos triumfas: musulmonės mergaitės privalės lankyti baseiną su berniukais

15min.lt 2017.01.10 16:12

Šveicarija laimėjo bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT). Šalis pasiekė, kad musulmonai tėvai privalės leisti savo vaikus į plaukimo pamokas, kuriose kartu dalyvauja mergaitės ir berniukai, rašo BBC.

EŽTT pripažino, kad tokiu sprendimu Šveicarija riboja religijos laisvę, tačiau pabrėžė, jog pareigūnai turi teisę įgyvendinti „visą mokymo programą“ ir užtikrinti mokinių „sėkmingą integravimą“ visuomenėje.

Į teismą buvo kreipęsi turkų kilmės šveicarų sutuoktinių pora, kuri nenorėjo leisti savo paauglių dukterų į mišrių lyčių plaukimo pamokas baseine.

Tačiau Šveicarijos švietimo pareigūnai tuomet paaiškino, kad išimtis galima taikyti tik mergaitėms, pasiekusioms lytinės brandos amžių. O minėtos poros dukterys tokio amžiaus dar nebuvo sulaukusios.

2010 metais, ginčui užsitęsus, tėvams buvo liepta sumokėti beveik 1,3 tūkst. eurų dydžio baudą už „veiksmus, pažeidusius jų kaip tėvų pareigą“.

Nubaustieji iškart pasiskundė EŽTT ir teigė, kad sprendimas skirti jiems baudą pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 9-ąjį straipsnį, kuriame kalbama apie religijos ir sąžinės laisvę.

EŽTT dabar atmetė tėvų iš Šveicarijos skundą. Pranešime teigiama: „Atsisakymas suteikti išimtį mergaitėms pažeidė jų teisę į religijos laisvę. Bet įstatymas saugo svetimšalius mokinius nuo socialinės atskirties.“

Be to, teismas teigė, kad Šveicarija turi teisę formuoti savo švietimo politiką „pagal poreikius ir tradicijas“ – esą atleidimas nuo konkrečių pamokų yra „pateisinamas tik itin išskirtinėmis aplinkybėmis“.