Pasaulyje

2017.01.10 12:10

Mirė buvęs Vokietijos prezidentas R. Herzogas

BNS2017.01.10 12:10

Eidamas 83-iuosius metus, mirė buvęs Vokietijos prezidentas Romanas Herzogas. Tai antradienį pranešė televizijos kanalas NTV.

R. Herzogas iš Krikščionių demokratų sąjungos ėjo valstybės vadovo pareigas nuo 1994 iki 1999 metų. Jis gimė Bavarijos Landshuto mieste 1934 metų balandžio 5 d. Įgijo teisininko išsilavinimą, buvo Federalinio konstitucinio teismo pirmininkas, vadovavo Badeno-Viurtembergo žemės vidaus reikalų ministerijai.

1994 metais R. Herzogas buvo išrinktas 7-uoju VFR prezidentu. Jį šiame poste 1999 metais pakeitė Johannesas Rau.

Dabartinis Vokietijos valstybės vadovas Joachimas Gauckas pareiškė užuojautą velionio našlei Alexandrai von Berlichingen. 

„Jis buvo įžymi asmenybė, kuri formavo Vokietijos savimonę“, – pabrėžė J. Gauckas. 

Jo manymu, R. Herzogas „dideliu indėliu prisidėjo prie piliečių ir politikų savitarpio supratimo stiprinimo, pelnydamas daugelio žmonių pagarbą ir simpatijas“.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl buvusio Vokietijos rezidento netekties savo ir Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Vokietijos prezidentui Joachimui Gauckui.

Prezidentės teigimu, lemiamu laikotarpiu po Vokietijos susivienijamo prezidentas R. Herzogas itin prisidėjo ne tik prie Vokietijos visuomenės, bet ir prie visos Europos žmonių vienybės.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Vokietijos piliečių ir visų europiečių atmintyje Vokietijos vadovas išliks kaip itin gerbiamas teisininkas ir politinis lyderis, moralumo pavyzdys, kvietęs pripažinti istorinę praeitį, kartu kurti ir stiprinti Vokietijos ir Europos visuomenę, aktyviai saugančią ir ginančią jos piliečių teises.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.