Pasaulyje

2017.01.10 15:03

D. Trumpas paskyrė savo žentą Baltųjų rūmų aukšto rango patarėju

BNS2017.01.10 15:03

JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė, kad jo žentas Jaredas Kushneris, užsiimantis nekilnojamojo turto ir leidybos verslu, bus paskirtas Baltųjų rūmų aukšto rango patarėju.

Respublikonas žengė šį žingsnį nepaisydamas fakto, kad šis paskyrimas kelia daugybę teisinio ir etinio pobūdžio klausimų.

D. Trumpas, anksčiau niekada neužėmęs renkamo posto, nurodė, kad J. Kushneris dirbs „prezidento aukšto rango patarėju“.

Būsimojo prezidento žentas taip pat neturi politinio darbo patirties, išskyrus dalyvavimą savo uošvio rinkimų kampanijoje.  

J. Kushneris, kuris, žurnalo „Forbes“ duomenimis, kartu su tėvais ir suaugusiu broliu valdo 1,8 mlrd. JAV dolerių vertės turtą, atsisakys algos už darbą Baltųjų rūmų administracijoje, rašoma D. Trumpo pereinamojo laikotarpio komandos išplatintame pranešime.

35 metų J. Kushneris glaudžiai dirbs su Baltųjų rūmų administracijos vadovu Reince`u Priebusu bei vyriausiuoju strategu Steve`u Bannonu ir užtikrins, kad būtų vykdoma D. Trumpo darbotvarkė, priduriama pranešime.

„Jaredas daug pasitarnavo ir buvo patikimas patarėjas per kampaniją ir pereinamuoju laikotarpiu ir aš didžiuojuosi, kad jis atliks svarbų vadovaujantį vaidmenį mano administracijoje“, – paskelbė D. Trumpas.

„Jis neįtikėtinai sėkmingai dirbo versle, o dabar – ir politikoje. Jis bus nepamainomas mano komandos narys, man nustatant ir įgyvendinant ambicingą darbotvarkę, kad svarbiausias dalykas būtų Amerikos žmonės“, – pridūrė jis.

R. Priebusas teigė, kad J. Kushneris yra „vizionierius, turintis retą sugebėjimą užmegzti ryšius ir suburti plačias palaikymo koalicijas“, ir sakė, kad jo „nešališkumas, gebėjimas prisitaikyti ir aštrus protas“ bus itin naudingi komandai.

J. Kushneris paskyrimą Baltųjų rūmų patarėju pavadino garbe ir sakė, jog didžiuojasi jam tekusia galimybe.