Pasaulyje

2015.09.08 13:45

CNN: dėl Bostono sprogimų įtariami du vyrai

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Pareigūnai nurodo, kad yra du įtariamieji Bostono sprogdintojų byloje. CNN skelbia, kad šie du įtariamieji matomi nuotraukose, užfiksuotose netoli finišo linijos likus vos kelioms minutėms iki sprogimų.

Kiek anksčiau pranešta, kad įvyko esminis proveržis Bostono srogdinimų tyrime. Identifikuotas įtariamasis. Iš pradžių buvo skelbiama, kad jis sulaikytas.  CNN televizija remiasi neįvardijamais šaltiniais teisėsaugoje. Vėliau pasigirdo abejonių, ar įtariamasis sulaikytas. Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas ir FTB paneigė, kad sučiupo įtariamąjį. Spaudos konferencija vis atidėliojama.

Daugėja oficialiai nepatvirtintų detalių apie įtariamąjį.

17 val. vietos laiku (24 val. Lietuvos laiku) turėjusi įvykti spaudos konferencija, kurioje pareigūnai turėjo paaiškinti naujausias tyrimo aplinkybes, vėl atidėta. CNN skelbia, kad neaišku nei kodėl atidėta, nei kada ji įvyks. Paaiškinimai žiniasklaidai trečiadienį buvo atidėti jau ne pirmą kartą. Spėjama, kad atidėta būtent dėl paaiškėjusių naujų detalių.

Tačiau vis tiek kalbama, apie svarbų postūmį tyrime. Skelbiama, kad įtariamąjį padėjo nustatyti stebėjimo ir televizijos kamerų užfiksuoti vaizdai.

CNN reporteriai tiesioginiame eteryje dalinasi iš šaltinių gauta skurdžia informacija. CNN šaltinių teigimu, norima apklausti vyrą, kuris matomas vaizdo įrašuose. Jis buvo su balta beisbolo kepuraite. Dėvėjo šviesių spalvų megztinį su gobtuvu ir juodą striukę.

Iš pradžių buvo sakoma, kad buvo užsiminta apie nustatytą tamsiaodį vyrą, kuris užfiksuotas, kai padėjo paketą su sprogmenimis.

Tačiau nuolat pabrėžiama, kad sulaikymas dar nėra šimtaprocentinis kaltės įrodymas. Tyrimas tęsiamas dėl sprogdinimų, kurie nusinešė 3 žmonių gyvybes ir sužeidė daugiau nei 180.

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) anksčiau išplatino nuotraukas, kuriose matyti per maratoną Bostone susprogdintų užtaisų likučiai.

DELFI skaitytojas pastebėjo, kad paviešintose nuotraukose matomos kuprinės likučiai panašūs į tą kuprinę, kurią laiko kitose nuotraukose užfiksuotas vyras.

„Tarp daiktų, kurių liekanų rasta, buvo juodo nailono skiaučių - tikriausiai iš kuprinės, taip pat, regis, šratų ir vinių nuolaužų, tikriausiai sudėtų į greitpuodį“, – FTB skyriaus Bostone vadovas Rickas DesLauriers sakė žurnalistams.

Skelbiama, kad abi bombos buvo sudėtos į tamsios spalvos nailoninius krepšius arba kuprines. Kaip matyti nuotraukose, tokią kuprinę rankose laiko baltaodis pusamžis vyras.