Pasaulyje

2017.01.09 21:20

Lenkijos valdantieji konservatoriai nebekeis žurnalistų darbo Seime taisyklių

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.09 21:20

Lenkijos valdantieji konservatoriai pažadėjo grįžti prie ankstesnių žurnalistų darbo Seime taisyklių, atsisakydama ribojimų jų skaičiui ir svarstymų įrašinėjimams. Taip partija „Teisė ir Teisingumas“ bando spręsti politinę krizę. Susitikimuose su opozicija ji įtikinėja daugiau neblokuoti pagrindinės Seimo salės artėjant sesijai. Salę nuo gruodžio vidurio dėl žurnalistų darbo taisyklių keitimo blokavo opozicinių partijų atstovai.

Po dviejų dienų Lenkijoje turėtų prasidėti Seimo sesija ir valdantieji konservatoriai stengiasi, kad ji būtų įprasta. Nuo gruodžio vidurio Seimo pagrindinėje salėje podiumą blokavo opozicijos atstovai po to, kai valdžia užsimojo keisti žurnalistų darbo parlamente taisykles. Siekta riboti jų skaičių ir teisę įrašinėti visus svarstymus. Dabar valdantieji sako apsigalvoję.

„Mūsų veiksmai buvo skirti žurnalistų darbo pagerinimui tam, kad Seime būtų geresnės darbo sąlygos žurnalistams. „Teisė ir teisingumas“ atsitraukia. Pranešu apie mūsų sprendimą grįžti prie ankstesnių taisyklių žurnalistams. Jų nekeisime“, – tikina Senato pirmininkas Stanislawas Karczewskis.

Apie sprendimą pranešė Lenkijos parlamento aukštųjų rūmų pirmininkas, nes būtent Senato kambariuose valdantieji šiandien sušaukė specialų susitikimą su opozicija. Per jį bandė gauti pažadą, kad opozicija daugiau pagrindinės Seimo salės neblokuos.

„Susitikimo dalyviai sutarė pradėti įprastą parlamento sesiją plenarinėje salėje. Jie sakė, kad jų atstovai neblokuos podiumo, taip pat pirmininko stalo“, – sako partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis Jaroslawas Kaczynskis.

„Prašiau palaukti kito susitikimo, kuriame dalyvautų „Piliečių platformos“ atstovai. Manau, kad ginčo neįmanoma išspręsti be „Piliečių platformos“. Savo partijos „Moderniška“ vardu paskelbiau, kad mes parlamento podiumo neblokuosime“, – žada partijos „Moderniška“ lyderis Ryszardas Petru.

Susitikimą boikotavusi įtakingiausia opozicijos partija „Piliečių platforma“, valdančiųjų toliau kviečiama į kitą susitikimą antradienį.

„Mes protestuojame Seime, o ne Senate, kas tėra tik aukštieji parlamento rūmai. Susitikimai Senate skiriasi nuo įprasto, normalaus, teisėto, atviro ir skaidraus darbo žemuosiuose parlamento rūmuose“, – tikina partijos „Piliečių platforma“ atstovas Andrzejus Halickis.

Opozicija ypač supyko po to, kai užblokavus tribūną pagrindinėje Seimo salėje valdantieji perkėlė balsavimą dėl 2017 metų biudžeto į kitą – šalutinę – salę. Ten nebuvo opozicijos ar žiniasklaidos, dėl itin svarbaus valstybei dokumento balsuota be įprastų diskusijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt