Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.08 22:39

Vokietijos vicekancleris: ES subyrėjimas nebėra neįmanomas

15min.lt 2017.01.08 22:39

Berlyno užsispyrimas euro zonoje laikytis griežtos taupymo politikos Europą paliko kaip niekada susiskaldžiusią, o ES subyrėjimas nebėra neįmanomas, žurnalui „Der Spiegel“ teigia Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis.

S. Gabrielis, kurio vadovaujama Socialdemokratų partija (SPD) yra mažesnioji partnerė Angelos Merkel diriguojamoje didžiojoje valdančioje koalicijoje, sako, kad didžiulės Italijos ir Prancūzijos dedamos pastangos mažinti fiskalinį deficitą kelia politines grėsmes.

„Kartą paklausiau kanclerės, kas daugiau kainuotų Vokietijai – leidimas Prancūzijai turėti puse procentinio punkto didesnį deficitą ar Marine Le Pen tapimas prezidente?“ – kalbėjo S. Gabrielis, turėdamas omenyje populiarėjančią Prancūzijos „Nacionalinio fronto“ lyderę.

„Iki šiol ji man skolinga atsakymą“, – pridūrė Vokietijos socialdemokratų lyderis, kurio partija didesnį dėmesį siekia skirti investicijoms, kuomet A. Merkel sąjungininkai energiją skiria finansinės disciplinos, kaip antai, ekonomikos klestėjimo pagrindo, išlaikymui.

Tikimasi, kad SPD S. Gabrielį, kuris yra ir šalies ekonomikos ministras, deleguos kovoti prieš A. Merkel dėl kanclerio posto rugsėjį vyksiančiuose federaliniuose rinkimuose.

Paklaustas, ar tikrai mano galintis laimėti siūlydamas daugiau vokiečių pinigų skirti kitoms ES šalimis, S. Gabrielis atsakė: „Žinau, kad ši diskusija labai nepopuliari. Tačiau taip pat žinau, kokia yra ES būklė. Nebėra neįmanomas jos subyrėjimas“, – šeštadienį išspausdintame interviu sakė Vokietijos politikas.

„Jeigu tai atsitiks, mūsų vaikai ir anūkai mus prakeiks, – tikino S. Gabrielis. – Nes Vokietija yra didžiausia Europos Bendrijos naudos gavėja – tiek ekonomiškai, tiek politiškai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi