Pasaulyje

2017.01.08 17:08

Į karių minią Jeruzalėje įvažiavo sunkvežimis

LRT.lt, DELFI.lt, 15min.lt2017.01.08 17:08

Mažiausiai 13 žmonių buvo sužeisti ir 4 žuvo Jeruzalėje, kai į minią įvažiavo sunkvežimis, skelbia euronews.com ir laikraštis „Haaretz“. Pranešama, kad dviejų sužeistųjų būklė yra kritinė.

Portalas aljazeera.com skelbia, kad visi žuvusieji – kariai. Sunkvežimio vairuotojas nušautas. Kol kas jo tapatybė nenustatyta.

Iš pradžių pranešta, kad įtariamąjį neutralizavo civilis, kuris su savimi turėjo ginklą, bet vėliau ši informacija paneigta.

Izraelio policija praneša, kad išpuolis yra suplanuotas. Tarp žuvusiųjų yra trys moterys ir vienas vyras. Teigiama, kad jų amžius – apie 20 m.

Kaip rašo bbc.com, ataka įvykdyta populiarioje promenadoje netoli Jeruzalės senamiesčio. Policijos teigimu, sunkvežimis į karius rėžėsi jiems išlipant iš autobuso. Jie buvo atvykę į ekskursiją apžiūrėti Jeruzalės istorijos paminklų. 

„Tai teroristinė ataka“ – policijos atstovė teigė Izraelio radijui.

„Hamas“ giria sunkvežimiu keturis žydų karius pražudžiusį vairuotoją

Palestiniečių judėjimas „Hamas“ pagyrė vairuotoją, sekmadienį Jeruzalėje sunkvežimiu įsirėžusį į žydų karius ir nužudžiusį keturis jų, bet atsakomybės neprisiėmė.

„Hamas“ atstovas Abdul-Latifas Qanou pavadino tai „didvyrišku“ veiksmu ir paragino kitus palestiniečius pasielgti taip pat ir „eskaluoti pasipriešinimą“.

Pasak jo, šis išpuolis patvirtina, kad palestiniečių smurtas nesibaigė, nors kurį laiką buvo ramu. „Gali būti ramu, gali tai užsitęsti, bet nesibaigs niekada“, – pareiškė jis

Gazos Ruožą valdantis „Hamas“ yra prisiekęs sunaikinti Izraelį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.