Pasaulyje

2017.01.08 12:25

Sirijos vyriausybė planuoja atstatyti Alepą

ELTA2017.01.08 12:25

Sirijos vyriausybė, pasak valstybinės žiniasklaidos, ketina atstatyti Alepą. Esą planuojama atnaujinti elektros, vandens bei kuro tiekimą. Be to, bus tvarkomos gatvės. Bus vertinama, kokie pastatai galėtų būti skubiai suremontuoti.

Vyriausybė, anot žiniasklaidos, taip pat parėmė Švietimo ministerijos planą per ateinantį pusmetį suremontuoti 50 mokyklų Rytų Alepe. Iki kitų mokslų metų pradžios naudojimui turėtų būti parengtos 100 mokyklų. Bus tvarkomis ir ligoninės, tarptautinis oro uostas bei geležinkelis.

Dėl Alepo šešerius metus vyko nuožmūs mūšiai tarp vyriausybinių dalinių ir sukilėlių. Vakarinę miesto dalį kontroliavo vyriausybė, o rytinę – sukilėliai ir ekstremistai. Prieš įsiplieskiant pilietiniam karui, Alepas buvo daugiausiai gyventojų turintis Sirijos miestas bei pramonės ir prekybos centras.

Per praėjusius apsiausties mėnesius ir oro antskrydžius Rytų Alpe buvo sugriauta daug gyvenamųjų namų, infrastruktūra, ligoninės ir mokyklos. Gruodžio gale sukilėlių teritorijų kontrolę perėmė vyriausybiniai daliniai ir jų sąjungininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt