Pasaulyje

2017.01.07 15:30

Vokietiją pasiekė JAV tankai, siunčiami į Lenkiją ir Baltijos šalis

BNS2017.01.07 15:30

Vokietijos šiauriniame Brėmenhafeno uoste penktadienį pradėta iškrauti dešimtis tankų, savaeigių haubicų ir kitokių karinių mašinų, atplukdytų iš Jungtinių Valstijų ir siunčiamų į Lenkiją bei Baltijos šalis, pranešė Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC.

Pranešime sakoma, kad ši amerikiečių tankų brigados perkėlimo į Europą operacija yra didžiausia nuo Šaltojo karo pabaigos. Penktadienį Vokietiją pasiekusioje siuntoje yra 87 tankai ir 144 pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ bei savaeigės haubicos.

Artimiausiomis dienomis atgabenta karinė technika bus geležinkeliais vežama į dislokavimo vietas Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

Kaip nurodo Vokietijos transliuotojas „Deutsche Welle“, bundesveras šiai logistikos operacijai panaudos daugiau kaip 900 geležinkelio vagonų ir platformų. Bendras amerikiečių dalinio krovinius pervežančių sąstatų ilgis bus apie 14 kilometrų.

Į Vokietiją taip pat atvyks 3,5 tūkst. amerikiečių 4-osios pėstininkų divizijos karių iš Fort Karsono bazės Kolorade.

Karinės technikos ir karių atvykimas žymi naujo etapo pradžią įgyvendinant operaciją „Atlantic Resolve“ (Atlantinis ryžtas), rašo BBC. Pagal šį planą numatoma nuolat Europoje laikyti JAV šarvuotosios brigados dydžio pajėgas ir rotuoti jas kas devynis mėnesius.

Naujai atsiųstos pajėgos pirmiausiai susirinks Lenkijoje ir vėliau bus paskirstytos septyniose šalyse nuo Estijos iki Bulgarijos, o jų štabas įsikurs Vokietijoje.

Be to, JAV, Britanija, Vokietija ir Kanada šiemet į Estija, Latvija, Lietuvą ir Lenkiją taip pat pasiųs keturis batalionus, iš viso apie 4 000 karių – po vieną į kiekvieną šalį.

Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją. Bloko narių nuogąstavimai dėl Maskvos veiksmų padidėjo, kai Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.

Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

Iš pradžių buvo planuojama, kad amerikiečiai kariai į Europą atvyks sausio pabaigoje, tačiau JAV prezidentas Barackas Obama paspartino procesą, kad jo įpėdinis Donaldas Trumpas, perimsiantis valdžią sausio 20-ąją, negalėtų jo sustabdyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.