Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.07 11:30

„Spiegel“: Vokietijoje pasiliko daugiau kaip 50 potencialiai pavojingų islamistų

ELTA 2017.01.07 11:30

Daugiau kaip 50 potencialiai pavojingų islamistų negavo pabėgėlio statuso Vokietijoje, bet jie tebėra šalies teritorijoje, praneša žurnalas „Spiegel“.

Galimų teroristų sąraše, kurį sudarė VFR saugumo institucijos, iš viso yra 548 asmenys.

Be to, apie 50 žmonių, priskirtų prie vadinamųjų „aktualių asmenų“, kurie, saugumo institucijų manymu, taip pat kelia potencialią grėsmę, bet jau mažesnę, negavo prašyto prieglobsčio, tačiau tebėra Vokietijos teritorijoje.

Kaip pažymi žurnalas, Vokietijos valdžia susiduria su dideliais sunkumais, mėgindama išsiųsti migrantus. Dažnai tatai susiję su tuo, kad deportuojami asmenys tiesiog neturi reikiamų dokumentų. Be to, migrantų kilmės šalys nepakankamai pasirengusios bendradarbiauti šiuo klausimu.

Anksčiau Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere`as pareiškė, kad potencialiai pavojingų islamizmo šalininkų skaičius Vokietijoje pasiekė rekordinį lygį. Jis taip pat apibūdino šią asmenų grupę. „Potencialiai pavojingais laikomi asmenys, kurių atžvilgiu daromos faktais grindžiamos prielaidos, kad jie gali įvykdyti politiškai motyvuotus sunkius nusikaltimus“, – pažymėjo ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi