Pasaulyje

2017.01.06 16:39

Rusija vėl skelbia atitraukianti pajėgas iš Sirijos

Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Valerjus Gerasimovas paskelbė, kad Rusija pradeda atitraukti karius iš Sirijos. Esą pirmiausia išvyks lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“ ir jį lydintys laivai, rašo BBC.

Tai pranešama praėjus kelioms dienoms po to, kai Rusija ir Turkija susitarė dėl paliaubų Sirijoje. Nors pažeidimų yra, Jungtinės Tautos skelbia, kad paliaubų iš esmės laikomasi.

„Rusijos gynybos ministerija pradeda mažinti pajėgų skaičių Sirijoje“, – paskelbė V. Gerasimovas. Tiesa, praėjusių metų kovą Kremlius irgi buvo pranešęs, kad baigia karines operacijas Sirijoje, tačiau jos tęsėsi.

Maskva yra pagrindinė oficialiojo režimo Damaske sąjungininkė, į pagalbą Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgoms 2015 metų rudenį atskubėjusi tokiu metu, kai sukilėliai buvo pavojingai priartėję prie sostinės.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gruodė teigė, kad Kremlius sutiko sumažinti pajėgas Sirijoje pagal paliaubų susitarimą tarp vyriausybės Damaske ir opozicijos grupuočių.

„Šįkart pajėgų atitraukimas yra logiškesnis ir juo labiau vertėtų tikėti. Rusijos pajėgos arba bent jau vienintelis Rusijos turimas lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“ turėtų išplaukti nuo Sirijos krantų, kadangi operacija, kuriai jis buvo atplukdytas, jau baigėsi“, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ eteryje kalbėjo žurnalistas Karolis Kaupinis.

Plačiau apie tai – įraše.