Pasaulyje

2017.01.06 09:45

D. Trumpas į žvalgybos vadovo postą yra numatęs Maskvai nepalankų senatorių

ELTA2017.01.06 09:45

Buvęs senatorius ir buvęs JAV ambasadorius Vokietijoje Danas Coatsas, anot žiniasklaidos, gaus įtakingą JAV nacionalinės žvalgybos vadovo postą. Būsimasis prezidentas Donaldas Trumpas 73-erių D. Coatsą paskirs Jameso Clapperio įpėdiniu, ketvirtadienį pranešė kelios JAV žiniasklaidos priemonės, kuriomis remiasi agentūra AFP.

Respublikonas D. Coatsas iki antradienio Senate atstovavo Indianos valstijai. 2001–2005 metais jis buvo JAV ambasadorius Vokietijoje. D. Coatsas buvo vienas iš šešių politikų ir trijų Baltųjų rūmų darbuotojų, kuriems Maskva, reaguodama į JAV sankcijas Rusijai, 2014-aisiais uždraudė atvykti į šalį. D. Coatsas, kuris buvo už griežtas baudžiamąsias priemones prieš Rusiją dėl jos įvykdytos Krymo aneksijos, bausmę jam tada pavadino garbe.

Ligšiolinis JAV nacionalinės žvalgybos direktorius J. Clapperis lapkritį paskelbė apie savo atsistatydinimą. Žvalgybos koordinatorius yra svarbiausias prezidento patarėjas žvalgybiniuose reikaluose. Jis kontroliuoja keliolikos institucijų darbą. Tarp jų yra Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) ir Nacionalinio saugumo agentūra (NSA).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.