Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pasaulis atsisveikino su „Geležine ledi“ (nuotraukos)

LRT.lt, ELTA 2015.09.08 13:45

Laikantis griežtų saugumo priemonių, trečiadienį Londone buvo laidojama buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Margaret Thatcher, praneša agentūra AFP.

Laikantis griežtų saugumo priemonių, trečiadienį Londone buvo laidojama buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Margaret Thatcher, praneša agentūra AFP.

Kaip rašo dailymail.co.uk, laidotuvėse dalyvavo politikės šeima, buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas ir dabartinis premjeras Davidas Cameronas, karališkoji šeima. Iš viso – bent 2300 kviestinių svečių iš 170 šalių, tarp jų – ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Londono gatvėse rinkosi tūkstančiai britų. Tiesa, ne visi susirinkę buvo M. Thatcher šalininkai. Minioje buvo galima išgirsti ir agresyvių šūksnių bei plakatų su užrašu „Boo“.

Per Šv. Pauliaus katedroje, į kurią baltomis gėlėmis puoštas M. Thatcher karstas buvo atvežtas žirgų traukiamu lafetu, ištraukas iš Biblijos skaitė politikės anūkai, D. Cameronas, giedojo chorai, o Londono vyskupas Richardas Chartresas davė paskutinį palaiminimą. Po mišių „Geležinės ledi“ palaikai buvo išvežti kremuoti.

„Šiandien atsisveikiname su viena įtakingiausių 20 amžiaus politikių. Ir Didžioji Britanija, ir pasaulis neteko išskirtinės asmenybės. M. Thatcher veikla palieka reikšmingą pėdsaką istorijoje, ją minės ne viena karta“, – sako D. Grybauskaitė.

Lietuvos vadovės teigimu, M. Thatcher įrodė, kad atkakliai ir sunkiai dirbant galima pasiekti tai, kas neįmanoma. Ši politikė pakeitė Didžiąją Britaniją ir pasaulį.

D. Grybauskaitė su M. Thatcher buvo susitikusi asmeniškai prieš dešimtmetį, teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

D. Cameronas teigė, kad ji buvo kur kas subtilesnė politikė nei apie ją kalbėjo jos oponentai. „Daugybei jos kadaise išsakytų politinių argumentų dabar pritaria dauguma", – teigė jis. D. Cameronas prisipažino, kad būtent M. Thatcher politika įkvėpė jį prisijungti prie konservatorių.

M. Thatcher laidotuvių iškilmės atsiėjo iki 10 mln. svarų (maždaug 12 mln. eurų). 87 metų M. Thatcher balandžio 8-ąją mirė nuo insulto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi