Pasaulyje

2017.01.06 14:44

D. Trumpas išgirs informaciją apie Rusijos programišių veiklą

Rytis Rakauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.01.06 14:44

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį turėtų susitikti su žvalgybos pareigūnais, kurie jį supažindins  su turima informacija, jog Rusija kišosi į Amerikos prezidento rinkimus. D. Trumpas su tokiais teiginiais nesutinka ir dėl to kritikuoja šalies institucijas.

Susitikime su išrinktuoju JAV prezidentu D. Trumpu dalyvaus keturių institucijų vadovai. Nacionalinės žvalgybos, Federalinio tyrimų biuro, Centrinės žvalgybos agentūros ir Nacionalinės saugumo agentūros vadovai milijardierių supažindins su informacija, kaip Rusija kišosi į Amerikos prezidento rinkimus, kuriuos jis laimėjo.

Milijardierius ne kartą kartojo, kad nėra įrodymų, jog būtent Maskva įsilaužė į demokratų pašto serverius. Tačiau ketvirtadienį Nacionalinės žvalgybos vadovas Jamesas Clapperis, kalbėdamas Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje, pareiškė, kad būtent Kremlius davė leidimą Demokratų partijos duomenų vagystei ir nutekinimui.

Artimiausiu metu žadama paviešinti ir motyvus, dėl kurių Rusijos aukščiausi lyderiai galėjo imtis tokių veiksmų. Įtakingo respublikono Johno McCaino vadovaujamas komitetas siekia  ištirti galimai Rusijos vykdytas kibernetines atakas kenkiant Amerikos interesams.

Barackas Obama Rusijai dėl kišimosi  į rinkimus įvedė sankcijas ir iš šalies išsiuntė 35 Rusijos diplomatus.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10