Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.05 22:25

JAV įtraukė O. bin Ladeno sūnų į juodąjį teroristų sąrašą

BNS 2017.01.05 22:25

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį įtraukė Hamza bin Ladeną, velionio teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno sūnų ir įpėdinį, į juodąjį teroristų sąrašą.

Trečią dešimtmetį įpusėjęs H. bin Ladenas po tėvo mirties, kai šį 2011 metais nukovė JAV specialiosios pajėgos, tapo aktyviu „al Qaeda“ propagandos skleidėju.

Laiškuose, kuriuos JAV komandorai rado per reidą O. bin Ladeno slaptavietėje Pakistane, Hamza rašė iš Saudo Arabijos kilusiam savo tėvui, prašydamas jį parengti eiti jo pėdomis.

Vienas su šiais laiškais susipažinęs CŽA ekspertas naujienų agentūrai AFP sakė, kad 2009 metų liepą į Abotabadą tėvui siųstame laiške Hamza parašė, jog jiedu nesimatė aštuonerius metus.

Tačiau O. bin Ladenas kūrė planus, kaip atsivežti savo sūnų, kuris tuo metu gyveno namų arešte Irane. Jis ketino ji paruošti tapti „al Qaeda“ lyderiu.

Po O. bin Ladeno mirties „al Qaeda“ vadeiva tapo jo buvęs pavaduotojas egiptietis Aymanas al- Zawahiri, tačiau Hamza paskelbė garso įrašą, kuriame kreipėsi į savo rėmėjus.

JAV valstybės departamentas jį yra priskyręs prie „ypatingos kategorijos pasaulinių teroristų“, todėl JAV piliečiams draudžiama su juo palaikyti kokius nors ryšius ir visos turimos jo lėšos JAV jurisdikcijoje yra įšaldomos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi