Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.05 17:53

Turkijoje dėl nesėkmingo perversmo du kariškiai nuteisti kalėti iki gyvos galvos

BNS 2017.01.05 17:53

Turkijos teismas ketvirtadienį skyrė kalėjimo iki gyvos galvos bausmes pulkininkui ir majorui, dėl jų vaidmens per nesėkmingą liepos mėnesio bandymą nuversti valdžią, ir tai yra pirmieji didžiausio teisinio proceso per visą šalies istoriją verdiktai.

Abu karininkai su tuomet armijai priklausiusia žandarmerija buvo dislokuoti šalies šiaurės rytuose esančiame Erzurume, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Jie buvo apkaltinti konstitucijos pažeidimu. Po pučo žandarmerija buvo perduota Vidaus reikalų ministerijos pavaldumui.

Mėginimo nuversti valdžią organizavimu Ankara kaltina JAV gyvenantį islamo pamokslininką Fethullah Guleną; todėl energingai imtasi mažinti jo įtaką Turkijos visuomenei. F. Gulenas neigia šiuos kaltinimus.

Turkijos parlamentas antradienį patvirtino vyriausybės teiktą iniciatyvą pratęsti dar trims mėnesiams nepaprastąją padėtį, įvestą po liepos 15-osios mėginimo nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Naujausiais „Anadolu“ paskelbtais duomenimis, nepaprastosios padėties sąlygomis areštuota daugiau kaip 41 tūkst. asmenų, įtartų sąsaja su F. Gulenu.

Už grotų sugrūdus rekordiškai daug žmonių, teismo procesai tik pradedami ir, manoma, truks daug mėnesių.

Gruodžio 27 dieną Stambule pirmą kartą pradėtas teismo procesas, kuriame teisiami 29 policijos pareigūnai, kaltinami, kad per žlugusį liepos mėnesio perversmą nevykdė savo pareigos ginti prezidentą R.T. Erdoganą.

Tarptautinė bendruomenė vis labiau nerimauja dėl susidorojimų masto, po pučo paskelbus nepaprastąją padėtį, o kritikai tvirtina, kad taip veikiama prieš R. T. Erdogano oponentus.

R. T. Erdoganas yra sakęs, kad visuomenė griežtai reikalauja atpildo, net atšaukti mirties bausmės draudimą.

Vienas pagrindinių teismo procesų prasidės vasario 20 dieną, bus teisiami 47 asmenys, kaltinami mėginę nužudyti R. T. Erdoganą viename kurortų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi